DBGC promoveert na ijzersterke finale tegen GHVV’13

09 jun , 16:00Sport
unnamed (12)
PR Pascal de Ruiter
DBGC heeft zich afgelopen zaterdag op overtuigende wijze teruggevochten naar de derde klasse.
In de finale van de nacompetitie won de ploeg van trainer Ben Hoogwerf met 0-2 van GHVV’13. De wedstrijd werd gespeeld op neutraal terrein bij vv Stellendam.
Onder toeziend oog van ongeveer duizend supporters, met een sfeervolle opkomst van beide supportersgroepen, werd het een bijzondere voetbalmiddag. DBGC kon daarbij weer beschikken over topscorer Jeroen Sep, die zijn stempel drukte op de wedstrijd.

Sterke openingsfase

Al binnen enkele seconden na de aftrap verscheen Jeroen Sep oog in oog met doelman Jort Segers, maar die kwam als winnaar uit de strijd. Kort daarna kreeg Sep opnieuw een grote kans en testte hij de doelman nogmaals met een vrije trap. DBGC liet zich echter niet alleen zien via Sep, de ploeg speelde als collectief sterk, voerde het strijdplan goed uit en won vrijwel ieder duel.
In de 20e minuut viel de verdiende openingstreffer. Na balverlies in de opbouw bij GHVV’13 onderschepte Thijs Tromp de bal. Via Jayden Willemstein kwam de bal bij Jeroen Sep terecht, die eenvoudig kon afronden: 0-1. De treffer werd uitbundig gevierd met de meegereisde supporters uit Oude-Tonge.
DBGC hield daarna de controle over de wedstrijd. GHVV’13 zakte ver in en de ploeg uit Oude-Tonge ging zorgvuldig om met het balbezit. Pas vlak voor rust, toen de tegenstander enkele tactische aanpassingen doorvoerde, moest DBGC even zoeken naar de juiste organisatie. Toch bleef de 0-1 stand tot aan de rust intact.

verdedigende discipline en de beslissing

Zoals verwacht kwam GHVV’13 na rust opportunistisch uit de kleedkamer. De ballen werden sneller richting het strafschopgebied gespeeld, wat leidde tot enkele corners en gevaarlijke momenten. DBGC gaf echter geen krimp. Bas Mackloet heerste in zijn laatste wedstrijd in de lucht, Jesse Beijer herstelde veel met zijn snelheid, Sonny Noordermeer vocht voor iedere meter en ook Tijme van der Veeken ging tot het uiterste. Achterin hield Jacco de Gast met zijn rust en coaching de organisatie stevig overeind.
Naarmate de tweede helft vorderde, ontstond er steeds meer ruimte voor DBGC in de omschakeling. Eerst was Sep nog dicht bij een tweede treffer toen zijn voorzet richting Willemstein net voorlangs ging. In de 69e minuut viel de beslissing alsnog. Doelman Roy Nieuwland gaf een perfecte lange bal in de loop van Jeroen Sep, die opnieuw alleen op de keeper afging en beheerst de 0-2 binnenschoot.

Slotfase en feest

In de slotfase probeerde GHVV’13 nog terug te komen in de wedstrijd, maar DBGC speelde het duel gecontroleerd uit. Invallers Robin de Koning, Sem Vos en Robbin Troost brachten nieuwe energie en hielpen de voorsprong over de streep te trekken. Na het laatste fluitsignaal kon het feest losbarsten: DBGC keert terug naar de derde klasse.
De club spreekt daarnaast dank uit aan vv Stellendam voor de organisatie, gastvrijheid en medewerking. Volgens DBGC heeft dit bijgedragen aan een onvergetelijke voetbalmiddag.

Trots en dankbaarheid

Trainer Ben Hoogwerf sprak na afloop vol trots over het team en het traject richting de promotie.
“Een finale die altijd in het geheugen zal blijven. Vanaf de aankomst op de club, het vertrek met de bus, een mooi moment samen in de kleedkamer, tot de opkomst en het feest achteraf met iedereen die de club liefheeft. Ik ben deze groep, de staf, alle mensen binnen de club en mijn TC, in het bijzonder Tim Fransen, enorm dankbaar dat ik dit heb mogen meemaken”, aldus Hoogwerf.
Volgens de trainer heeft het team in de laatste weken grote stappen gezet. “We hebben veel gesproken over het inpassen van jeugd en het ontwikkelen van een nieuwe speelwijze. Maar deze groep, en ook de ervaren spelers, heeft enorme stappen gezet om dit te bereiken. Daar ben ik ontzettend trots op. Dit was een van de lastigste uitdagingen uit mijn trainersloopbaan. Juist daarom is het mooi dat we onze doelstelling dit jaar al hebben behaald. Dit vormt een mooie basis om op verder te bouwen volgend seizoen.”
loading

Loading articles...

Loading