Als het gaat over dieren, gaat het meestal om de standaard dieren. Een zebra, leeuw, giraffe, hond of kat. Maar vandaag even niet, het is de dag van de Okapi.
Door Sam Fish
De okapi lijkt op een samen gepuzzeld dier met de benen van een zebra en het lichaam van een paard. Het hoofd van een okapi heeft dan weer wat weg van een giraffe. En dat kan lijken op een bijzondere kruising, maar dit is gewoon hoe het dier is. En daar is niets mis mee, maar hij wordt wel van alle kanten bedreigd. Het leefgebied van de okapi is in gevaar door ontbossing, stropers en de opwarming van de aarde. En dus is er meer aandacht nodig voor deze dieren.
En die aandacht wordt gegeven op 18 oktober. Over de hele wereld zetten dierenrechtenorganisaties zich in tijdens evenementen en voorlichtingen. En jij kunt vast ook wel iets doen. Kijk daarvoor op de website van de Stichting Wildlife .
We beginnen vandaag op veel plaatsen grijs en mistig. Lokaal kan het even duren voordat het ochtendgrijs helemaal weg is. Uiteindelijk gaat wel overal de zon schijnen, dus dat is een mooi vooruitzicht. De wind draait vandaag naar het noordwesten en het wordt hier op het eiland zo'n 17 graden.
Bron:
Er is weer van alles mogelijk als het gaat om het organiseren van evenementen en activiteiten. Er zijn ook alweer diverse activiteiten toegevoegd aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Verder is het nog de dag tegen mensenhandel, de menopauze, geen baard, afwerking, chocolade cupcake en de legging. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Goed nieuws voor de mensen die zitten te wachten op hun herhaalprik tegen het coronavirus. Niet alleen is binnen twee weken iedereen aan de beurt, ook de Staver wordt weer omgetoverd tot priklocatie. Er worden in de sporthal zes dagen uitgetrokken om de mensen van het eiland te vaccineren.
En vorige week meldden we al dat voorzitter Lesly Wolters de stichting SRGO gaat verlaten. Maar nu is ook bekend geworden dat er een nieuwe penningmeester bij is gekomen. Dat is Bert van der Ent en hij stelt zich even voor .
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!