Pesten is iets waar we allemaal wel over mee kunnen praten. Iedereen heeft immers wel een vorm van pesten moeten ervaren.
Door Sam Fish
Het meeste pesten gebeurt op de basis- en middelbare scholen. De plek waar kinderen zich ontwikkelen en waar zij hun identiteit ontdekken. Dat is dus ook meteen de plek waar hun eigen karakteristieken misschien wel met de grond gelijk worden gemaakt omdat iemand ze niet leuk vindt. En dat is precies wat pesten zo gevaarlijk maakt. Het zorgt ervoor dat je jezelf niet durft te zijn en dat zorgt op zijn beurt weer voor mentale problemen.
Maar pesten gebeurt niet alleen op school. Ook op de werkvloer komt het nog altijd voor. En dat terwijl je zou denken dat als je eenmaal volwassen genoeg bent om geld te verdienen, dat je ook wel een beetje kunt nadenken. Dat blijkt echter niet altijd het geval. En dus is het belangrijk dat we allemaal, iedereen, een stokje steken voor pesten.
Zie je iemand gepest worden? Neem het voor die persoon op. Of ga het gesprek aan met de persoon die pest. Vaak kan het een hoop veranderen als je weet waar het pestgedrag vandaan komt. Het belangrijkste is in ieder geval dat pesten stopt en dat is ook precies waar deze dag voor in het leven is geroepen. Op 19 april is het namelijk de landelijke dag tegen pesten.
De wolkenvelden trekken via het zuiden het land uit waardoor de zon lekker tevoorschijn komt. Die zon die blijft lekker aanwezig, maar af en toe komt er wel een stapelwolk voor. Er waait een schrale noordoostenwind met windkracht 4 tot 6. Die laat het vandaag wat frisser aanvoelen dan het werkelijk is. Het wordt hier op het eiland vandaag zo’n 15 graden.
Bron:
Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van knoflook, amaretto en het wasgoed.
En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
De busverbinding tussen Stellendam en Hellevoetsluis gaat de afgelopen tijd wat anders door de problemen met de ophaalbrug. Bij de Goereesesluis is namelijk nog de bushalte Vissershaven, maar die is onbereikbaar. Om mensen toch daar naartoe te krijgen wordt er vanaf volgende week een pendelbus ingezet tussen Stellendam busstation en Vissershaven.
En Oost West Wonen plaatst haar woningaanbod
altijd in het Groot Goeree-Overflakkee. Dat is dus één keer per week een nieuw overzicht. Maar daar gaan ze vanaf deze zomer mee stoppen. Vanaf juni komt het woningaanbod namelijk in een app te staan. En dat is niet het enige, het woningaanbod wordt dan ook nog eens elke dag aangepast.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!