Batterijen. Je hebt ze overal voor nodig en ze zijn eigenlijk altijd op als je ze nodig hebt.
Door Sam Fish
Oplaadbaar, groot, klein, rond, vierkant of zelfs plat. Batterijen zijn er in alle soorten en maten. Maar je kunt ze ook allemaal weer inleveren. Dat is goed voor het milieu, want zo kan het materiaal opnieuw gebruikt worden. Dat inleveren kan vaak op de plek waar ze je ook gekocht hebt. En soms kun je nog wat winnen ook!
De term batterij werd voor het eerst gebruikt door Benjamin Franklin in 1748. Hij duidde hiermee op een rij elektrisch geladen glasplaten. Het woord batterij kwam van het Engelse woord ‘Battery’, dat is een militaire term voor in een rij opgestelde artillerie. In die tijd had de batterij vooral amusementswaarde. Echt een praktische toepassing was er nog niet voor.
Er staat vandaag al wat minder wind. Toch kan het rond het middaguur nog even flink waaien vanuit het westen. De dag verloopt grijs en af en toe nat. In het hele land valt af en toe wat regen. Het lijkt erop dat de meeste neerslag in het noorden gaat vallen. Tussendoor zijn er zeker ook droge momenten. Het wordt hier op het eiland opnieuw zo’n 12 graden.
Bron:
Er is weer van alles mogelijk als het gaat om het organiseren van evenementen en activiteiten. Er zijn ook alweer diverse activiteiten toegevoegd aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Verder is het ook de dag van de jeugdpastoraat, rode sokken en wijn drinken. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
De gemeente Goeree-Overflakkee heeft zich een doel gesteld. Ze willen namelijk een toekomst voor jongeren zonder middelengebruik . Het gaat daarbij om alcohol, drugs en roken. Het doel is gesteld voor 2032, ze hebben dus nog even. Maar ze hebben wel hulp ingeschakeld.
En er komt nieuwbouw bij in Middelharnis. Dit nieuwe gebied gaat de Menheerse Erf
heten, niet te verwarren met de Menheerse Werf. De wijk komt te liggen aan de rand van Middelharnis tussen de begraafplaats en de Jumbo. Afgelopen week was er een informatiebijeenkomst voor omwonenden.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!