Het is vandaag 42 jaar geleden dat de eerste IVF-baby ter wereld geboren werd! Gefeliciteerd, Louise Brown!
Door Sam Fish
Deze Britse dame is de eerste reageerbuisbaby uit de geschiedenis. Haar ouders probeerden al 9 jaar een kind te krijgen, maar het wilde maar niet lukken. En dus probeerden ze het op deze manier. Het bleek een succes en op deze dag in 1978 werd Louise geboren.
Inmiddels wordt de ivf-methode bij miljoenen mensen toegepast. Baby’s die geboren worden via ivf zijn net zo gezond als baby’s die verwekt zijn op de normale manier. Louise’s zusje Natalie is ook verwekt via ivf. Beide vrouwen zijn kerngezond.
Ook vandaag wordt het redelijk wisselvallig weer; zon en wolken wisselen elkaar af. Door die afwisseling met de wolken kan de gevoelstemperatuur ook erg schommelen. Er kan zelfs af en toe een buitje vallen. Het wordt maximaal 22 graden.
Bron:
Het is vandaag de dag van de draaimolen, wijn & kaas, naaien (met naald en draad), cowboys en ijs met warme karamel. In Nederland staat vooral de dag van de solidariteit met antifascistische gevangenen centraal.
Het gaat op deze dag vooral om Jock Palfreeman. Dat is een Australische man die in Bulgarije een straf van 20 jaar uitzit voor het verdedigen van twee Roma-mannen. Zij werden aangevallen door fascistische voetbalvandalen. En dus is deze dag bedoeld om de grenzen te doorbreken en een internationaal antwoord tegen het fascisme te formuleren.
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!