Vrijdag 6 november was een goede dag voor de politie van Goeree-Overflakkee. Ze hadden een mooie vangst in Ooltgensplaat.
Door Sam Fish
Op Facebook laten ze weten dat ze grote hoeveelheden grondstoffen hebben aangetroffen. Daarmee kunnen vermoedelijk synthetische drugs geproduceerd worden. De vangst vond plaats in Ooltgensplaat. Er zijn twee verdachten aangehouden.
Synthetische drugs worden gemaakt door mensen. Hiervoor worden vervaardigde chemische stoffen gebruikt in plaats van natuurlijke ingrediënten. Denk bijvoorbeeld aan LSD, XTC en methamfetamine. Hier zitten dus geen natuurlijke ingrediënten in. In sommige gevallen gaat het bij synthetische drugs om designer drugs. Ze maken dan drugs die op bestaande drugs lijken in de hoop het illegale aan die drugs te omzeilen.