Zevende Van Harberden Trofee is voor Jessica

25 jul 2024, 10:09 Onderwijs
van harberden trofee
Sam Fish

Op woensdag 17 juli is voor de zevende keer de Van Harberden Trofee uitgereikt aan de vmbo HBR-leerling die het best gepresteerd had. Dit jaar is dat de 16-jarige Jessica Bos.

Door Sam Fish 

Voor het toekennen van het beeldje wordt er gekeken naar de hoogste score van de vaklessen, genomen over twee jaar. Jessica eindigde dit jaar met een eindcijfer van een 8,7. Dat is een nieuw record voor de opleiding.

“Jessica is een boegbeeld voor alle mensen die goed zijn met hun handen”, vertelt bakker Jan van Harberden. “Die mensen worden vaak nog ondergewaardeerd en daarom vonden we dat een extra onderscheiding op zijn plaats was. En dit keer gaat hij ook nog eens naar iemand die ook echt de bakkerijwereld in wil. Ze heeft al aangegeven dat ze graag een keer croissants wil komen bakken, dus dat gaan we straks gelijk inplannen. Jessica is super innovatief en is niet bang om te experimenteren. We zijn dan ook heel blij dat zij dit jaar de Van Harberden Trofee krijgt.”

Jessica was als klein meisje al aan het bakken. “Ik ga na de zomer naar het Albeda in Vlaardingen voor de opleiding zelfstandig werkend bakker. En mijn einddoel is patissier. Dat precieze en het unieke van taartjes, dat trekt mij enorm”, aldus Jessica.

De trofee

De trofee is een beeldje in de vorm van het stereotype bakker: dikke buik, schort om en een muts op. Hij wordt jaarlijks overhandigd door Jan van Harberden zelf aan de leerlingen die de hoogste score heeft gehaald bij de vaklessen van de opleiding. De eerste werd uitgereikt in 2018.

  • Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook!
  • Wil je adverteren op deze website? Bekijk dan hier de mogelijkheden.