Week voor Elkaar voorbij, maar verbinding blijft centraal op Goeree-Overflakkee

21 okt , 12:00 • Nieuws
6ad7254b43a9192b70b666ec_Vrijdagborrel-65
PR De Goede Nieuwe Tijd
Van gesprekken tussen jong en oud tot samen sporten en eten. Op Goeree-Overflakkee stonden ontmoeting en betrokkenheid de afgelopen week centraal.
Een kaartje schrijven op de markt, samen sporten of aanschuiven aan een gedekte tafel: tijdens de Week voor Elkaar was er met bijna 150 activiteiten voor iedereen iets te doen. De activiteiten varieerden van kleine gebaren tot bijeenkomsten waar ontmoeting centraal stond. Ook na afloop van de actieweek gaan veel initiatieven door.

Levensverhalen op de Beroepscampus

Op de Beroepscampus in Sommelsdijk organiseerden studenten van het Albeda College een ontmoetingsochtend voor buurtbewoners. Volgens docent Marlies Brusselaars is het belangrijk dat mensen elkaar ontmoeten, vooral jongeren en ouderen. Beide groepen kunnen volgens haar veel van elkaar leren.
De bijeenkomst leidde tot bijzondere gesprekken. “Soms komen er echt hele levensverhalen naar boven”, vertelt een van de studenten. “Ik vind het heel leuk om de ouderen écht gelukkig te zien.”

Van sportschool tot eettafel

Bij sportschool Bfit in Middelharnis deden senioren mee aan een groepstraining. “Als je met pensioen gaat, moet je niet achter de geraniums gaan zitten, maar bewegen en contact zoeken”, vertelt een van de deelnemers. Hij sport om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven en tegelijkertijd anderen te ontmoeten.
Ook bij Goed voor Goed kwamen inwoners samen, dit keer voor een warme maaltijd. De bijeenkomst werd georganiseerd in samenwerking met Cherity Re-Use en Kwadraad. Volgens Joost van Welsenis is het eenvoudig om zelf iets soortgelijks op te zetten. “Kook wat, nodig wat mensen uit en het gaat eigenlijk vanzelf wel lopen. Er is gewoon behoefte aan en het is ontzettend leuk om te doen.”

Het hele jaar door

De Week voor Elkaar werd vrijdag afgesloten met een borrel op de Beroepscampus en de voorstelling De Verbinders van Rob Urgert en Joep van Deudekom. Met humor probeerden zij de bezoekers dichter bij elkaar te brengen.
Ook wethouder Daniël Huising was aanwezig. Hij benadrukte dat initiatieven om mensen met elkaar te verbinden niet beperkt blijven tot de actieweek. “De Week voor Elkaar duurt maar een paar dagen, maar gelukkig gebeurt er op Goeree-Overflakkee het hele jaar door veel om mensen met elkaar te verbinden”, zei hij.
Als voorbeelden noemde hij het Dorp van Morgen in Achthuizen en Herkingen en buren die boodschappen doen voor iemand die dat zelf tijdelijk niet kan. “Het hoeft niet ingewikkeld te zijn. Soms maakt een klein gebaar al een groot verschil.”
Huising sloot af met een oproep om naar elkaar om te blijven kijken: “Laten we oog houden voor elkaar. Want een betrokken eiland maken we samen.”
Wie zelf een eerste stap wil zetten in het omzien naar elkaar, kan bij De Goede Nieuwe Tijd gratis een setje van vier ansichtkaarten aanvragen. Aanvragen kan via deze website.
De Week voor Elkaar is een initiatief van De Goede Nieuwe Tijd Goeree-Overflakkee en wordt samen met lokale organisaties, verenigingen en inwoners georganiseerd.
loading

Loading articles...

Loading