Nieuwe zwembadlift brengt mevrouw Boon weer terug in het water

31 mrt , 9:00Nieuws
zuiderdiep
Sam Fish
Dankzij de nieuwe zwembadlift in Het Zuiderdiep kan mevrouw Boon weer zwemmen, bewegen en sociaal contact hebben, iets wat ze al dertig jaar doet.
Voor mevrouw Boon (77) uit Goedereede betekent zwemmen al meer dan dertig jaar een vast moment van beweging en sociaal contact. In zwembad Het Zuiderdiep in Stellendam nam zij wekelijks deel aan het reactiveringszwemmen. Na een val in 2025 veranderde haar situatie ingrijpend, waardoor zij volledig afhankelijk werd van een rolstoel.

Meer dan alleen bewegen

 Mevrouw Boon doet al sinds 1992 mee aan het reactiveringszwemmen. Wat begon als ondersteuning voor haar gezondheid, groeide uit tot een belangrijk onderdeel van haar dagelijks leven.
“Het is een perfecte manier om aan je conditie te werken. En je hebt contact met mensen die in een vergelijkbare situatie zitten. Dat betekent heel veel”, vertelt mevrouw Boon.
Toen de bestaande zwembadlift defect raakte en niet meer te repareren bleek, kon mevrouw Boon tijdelijk geen gebruik maken van het zwembad. Daarmee viel niet alleen een belangrijke vorm van beweging weg, maar ook een sociaal moment dat al jarenlang een vaste waarde voor haar was.    

Snelle en betrokken reactie

Mevrouw Boon nam zelf contact op om haar situatie kenbaar te maken. Volgens haar werd hier snel en zorgvuldig op gereageerd. “Ik kreeg dezelfde dag nog een reactie en werd goed op de hoogte gehouden van de voortgang,” vertelt zij. “Dat heb ik als heel prettig ervaren.”    

Terug in het water

Met de plaatsing van een nieuwe zwembadlift is daar nu verandering in gekomen. De voorziening maakt het mogelijk om weer veilig en met ondersteuning het water in te gaan.
“Zwemmen betekent voor mij vrijheid,” vertelt mevrouw Boon. “Het gaat niet alleen om bewegen, maar ook om contact met anderen en het werken aan mijn conditie.”

Voor een bredere doelgroep

De nieuwe lift is bedoeld voor een brede groep gebruikers, waaronder mensen met een beperking en ouderen die extra ondersteuning nodig hebben. De voorziening draagt bij aan de toegankelijkheid van het zwembad en maakt het mogelijk om actief te blijven deelnemen aan bewegingsactiviteiten.
De ervaring van mevrouw Boon benadrukt het belang van dergelijke voorzieningen. “Ook als je niet meer kunt lopen, is het hier goed te doen. Je moet het gewoon een keer proberen”, aldus mevrouw Boon.
Mevrouw Boon in de nieuwe zwembadlift.
PR SRGO
Mevrouw Boon in de nieuwe zwembadlift.
loading

Loading articles...

Loading