Drie diamanten huwelijken tegelijk in één familie!

11 jan 2023, 13:25 Jubilea
whatsapp image 2023 01 08 at 095141
Sam Fish

Een 60-jarig huwelijk is al een feest op zich. Maar als je er dan ook nog eens drie hebt, binnen één maand en binnen één familie? Ja, dan wordt dat feest wel iets groter.

Door Sam Fish

Het grote feest was op zaterdag 7 januari bij Puurr by Rich aan de Grevelingen. De drie diamanten echtparen werden verrast door hun kinderen met een heerlijke lunch. En toen ook nog eens de burgemeester tevoorschijn kwam, was het helemaal raak. “We wilden er helemaal geen aandacht aan schenken, maar dit is toch wel heel erg leuk,” laten de echtparen weten.

Het gaat om Koos (90) en Jans (84) Terhoeve-Huibrechtse. Zij trouwden op 28 december 1962. Samen kregen zij één kind en hebben ze twee kleinkinderen. Daarna was het aan Jan (82) en Corrie (82) Huibrechtse-Wagemans. Zij stapten op 3 januari 1963 in het huwelijksbootje. Zij kregen samen drie kinderen. Die zorgden op hun beurt voor zeven kleinkinderen en inmiddels is het tweede achterkleinkind op komst. En tot slot was het aan Frans (80) en Rina (80) Huibrechtse-Buijs. Zij gaven elkaar het ja-woord op 18 januari 1963. Samen kregen zij één kind en hebben ze twee kleinkinderen.

Ontmoetingen

Vijf van de zes komen uit Achthuizen. Alleen Koos komt uit Oude-Tonge. Hij leerde zijn Jans kennen in Achthuizen. Daar had FIOS net een wedstrijd gewonnen en ze eindigden met een groep in de kroeg in Achthuizen. “Koos was daar ook en we raakten aan de praat,” vertelt Jans. “Hij bood me een drankje aan en heeft me daarna naar huis gebracht. De rest is geschiedenis.” “Ze was mijn eerste verkering,” vertelt Koos. “En ze is ook nog steeds de enige.”

Ook Frans en Rina ontmoetten elkaar in Achthuizen. “We zagen elkaar regelmatig in het dorp. Eén keer waren we allebei bij hetzelfde toneelstuk. Na afloop heeft Frans me naar huis gebracht,” vertelt Rina. “We waren toen 17 jaar, denk ik.”

Voor Jan en Corrie liep het iets anders. Zij kwamen elkaar wel eens tegen, maar de vonk sloeg pas écht over na afloop van een godsdienstcursus. “We namen die avond afscheid, maar we wilden allebei niet dat dit de laatste keer zou zijn dat we elkaar zagen. Ergens tijdens die cursus is de vonk overgeslagen. En dat is maar goed ook. We hebben het nog steeds erg gezellig,” laat Corrie weten.

Hecht

De drie stellen leerden elkaar rond dezelfde tijd kennen en stapten dus ook rond dezelfde tijd in het huwelijksbootje. Maar ook buiten dat zijn ze een hechte familie. Zo gaan ze elke vijf jaar naar Preston Palace met de hele familie om weer een jubileum te vieren. Dit jaar gaan ze in februari die kant weer op.