
Misschien heb je hem wel zien rijden. Op woensdag 15 oktober trok de feloranje campagnebus van de SGP over de Zuid-Hollandse eilanden.
De regiotour van de partij deed Goeree-Overflakkee en de Hoeksche Waard aan. Dit allemaal in het kader van de komende Tweede Kamerverkiezingen. Tweede Kamerlid André Flach bezocht de regio samen met lokale SGP-politici en een vertegenwoordiger van de Statenfractie.
De dag begon in Ouddorp, waar Kwekerij Aleman werd bezocht. Eigenaar Teunis Aleman liet de veelzijdigheid van zijn bedrijf zien. Hij sprak met de delegatie over kansen en bedreigingen binnen de agrarische sector. Van gewasbescherming tot ganzenoverlast en van loonkosten tot voedselzekerheid. Er was genoeg te bespreken.
Aleman benadrukte: “De sector heeft te lijden onder het feit dat deze niet meer breed gedragen wordt. Mensen weten niet meer waar hun eten vandaan komt. En daarmee verdwijnt de waardering voor het agrarische vak. Dat doet pijn.”
Vanuit Ouddorp reisde het gezelschap door naar Middelharnis. Daar werd de gloednieuwe huisvesting voor arbeidsmigranten van Homeflex bezocht. Wethouder Daan Markwat lichtte de uitdagingen toe rondom de huisvesting van arbeidsmigranten. Hij pleitte voor nauwere samenwerking tussen gemeenten, provincie en Rijk om tot humane huisvesting te komen.
De volgende halte was Nieuwe-Tonge, bij het woningbouwproject Hof van Lucard. In dit project worden verschillende woningtypen gerealiseerd, waaronder betaalbare woningen voor starters en senioren. Wethouder Markwat gaf aan dat de gemeente dergelijke initiatieven graag in alle kernen wil stimuleren. Provinciaal beleid maakt dit echter in de toekomst zo goed als onmogelijk. Daardoor wordt woningbouw in plattelandsgemeenten steeds lastiger. Deze problematiek speelt ook in de Hoeksche Waard.
’s Avonds vond in Oud-Beijerland een goedbezochte verkiezingsbijeenkomst plaats. André Flach sprak daar over de speerpunten van de SGP. Denk aan perspectief voor de landbouw, een stevige rem op migratie en meer inzet op woningbouw. Ook ging hij in op actuele politieke thema’s als abortus, vrijheid van onderwijs, zondagsrust, de wolvenproblematiek en het PAS-schandaal. Naast Flach leverden ook lokale kandidaten Adriaan van der Wulp en Hendrik Herweijer een bijdrage aan de bijeenkomst.
Op de vraag waarom kiezers op de SGP zouden moeten stemmen, antwoordde Flach: “Stem vanuit je overtuiging. Natuurlijk zijn er andere partijen die migratie, landbouw of woningbouw belangrijk vinden, maar bij de SGP krijg je alles in één. Wij bedrijven politiek vanuit de Bijbel als fundament.”