Nachtbus tussen Rotterdam en Goeree-Overflakkee

26 feb , 16:30Gemeente
melissant bushalte 1
PR Gemeente Goeree-Overflakkee
De gemeenteraad bespreekt een pilot met een nachtbus van Rotterdam naar Goeree-Overflakkee, naar wens van jongeren voor later uitgaan en veilig thuiskomen.
Jop van Gils
Er is een voorstel om een nachtbus tussen Rotterdam en Ouddorp te laten rijden. Volgens het plan wordt gekozen voor de route Rotterdam – Ouddorp, waarmee de meeste dorpen op het eiland bereikbaar zijn of een halte op fietsafstand ligt. Een kortere variant tot Dirksland is ook onderzocht, maar deze bereikt minder inwoners. De langere route kost ongeveer 62 duizend euro voor het eerste jaar. 
Volgens het voorstel worden met de langere route ruim 14.000 extra inwoners bediend. De bus stopt onder meer in Numansdorp langs de A29, waardoor ook inwoners van de Hoeksche Waard gebruik kunnen maken van de verbinding.
De nachtbus zou één keer per nacht rijden, van zaterdag op zondag. Het college geeft aan dat het plan aansluit bij de wensen van jongeren, die in het kader van de Omgevingsvisie hebben aangegeven behoefte te hebben aan een nachtverbinding met Rotterdam.

Jongeren brachten idee in

Het idee voor de nachtbus kwam voort uit het jongerenparticipatieproject Speaking Minds. Daarin dachten jongeren mee over hoe het eiland aantrekkelijk kan blijven om te wonen. Een betere nachtverbinding werd genoemd als belangrijke voorziening, zowel voor uitgaan als voor laat thuiskomen met het openbaar vervoer.
Vervoersbedrijf Transdev, dat sinds december 2025 het openbaar vervoer binnen de gemeente verzorgt, heeft op verzoek van de gemeente een offerte uitgebracht. In het vervoerplan 2026 was een nachtbus niet opgenomen.

Kosten

Voor alle reizigers geldt een vast tarief van €11 voor een enkele reis, vergelijkbaar met het gewone dagtarief.
De kosten voor de pilot van de nachtbus worden voorgesteld te betalen uit de Algemene Reserve van de gemeente, omdat er geen extra budget is. De gemeente Hoeksche Waard is gevraagd om mee te betalen, maar doet dat nu niet. Als ze later toch mee willen betalen, gaat dat van de kosten af.

Evaluatie na zes maanden

De pilot start, bij goedkeuring door de raad, naar verwachting in de meivakantie van 2026. Na ongeveer een half jaar volgt een eerste evaluatie samen met Transdev. Daarbij wordt onder meer gekeken naar reizigersaantallen en kostendekkendheid.
loading

Loading articles...

Loading