Goedemorgen, het is vandaag zondag 3 augustus

02 aug , 22:53 Entertainment
watermeloen

Watermeloen. Een heerlijk stukje fruit dat lekker verfrissend is en daardoor echt bij de zomer past. Laat het vandaag nou net de dag van de watermeloen zijn.

Door Sam Fish

Het kopen van een hele watermeloen kan een pittig klusje zijn. Niet alleen zijn ze zwaar om mee te nemen. Het is aan de buitenkant ook niet altijd even goed te zien hoe ze aan de binnenkant zijn. Misschien heb je wel een hele kruimelige watermeloen of eentje met maar weinig vruchtvlees en veel schil. Weinig pitjes of juist heel veel. En misschien is hij wel heel droog. Het is een kunstje om erachter te komen welke je mee naar huis moet nemen en welke juist echt niet.

De normale watermeloen is rond of ovaal. Maar wist je dat ze in Japan watermeloenen groeien in de vorm van een kubus? De vorm zorgt ervoor dat ze makkelijker te vervoeren zijn. Ze zijn alleen wel twee keer duurder dan een ronde watermeloen. En dan zijn er zelfs nog piramidevormige watermeloenen!

Weerbericht

Het eerste deel van de dag ziet er best mooi uit. Af en toe wat sluierbewolking, maar vooral ook veel zon en het blijft droog. De temperatuur stijgt dan naar de 22 graden. Pas richting het einde van de middag neemt de bewolking echt toe en dan staat er voor vanavond ook regen op de planning. Het blijft dan ook de rest van de avond regenen. Er waait de hele dag een windkracht 4 à 5 vanuit het westen.

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de vriendschap, mede, zussen en noten. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1492 vertrok Columbus met drie schepen om Indië te vinden langs de westelijke route.
  • 1720 woedde er een brand in het Louvre. Deze brand legde de werkplaats van meubelmaker André-Charles Boulle volledig in de as.
  • 1947 werd Theo Middelkamp in Reims (Frankrijk) de eerste Nederlandse wereldkampioen wielrennen op de weg.
  • 2011 nam keeper Edwin van der Sar na 21 jaar afscheid van het betaalde voetbal.
  • 2015 vielen in Alphen aan den Rijn twee bouwkranen met een brugdeel om. Deze komen terecht op vier huizen, een café en twee winkels. Eén iemand raakt licht gewond, een hond overleeft het niet.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op FacebookBluesky en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal! Wist je trouwens dat we nu ook een app hebben?