
De Nederlandse Antillen zijn een fantastische plek om op vakantie te gaan. Nu met alle prijzen zo hoog zijn zit een vakantie er misschien niet in, dus moeten we het doen met Antillen-dag.
Door Sam Fish
Op 21 oktober hebben ze op de Antillen ieder jaar een vrije dag. Deze dag werd eerst gevierd op 15 december. Door de verandering van statuut, en Aruba dat verder ging als eigen land binnen het Koninkrijk, is de datum veranderd naar 21 oktober. Ook Curaçao en Sint Maarten kregen later deze status. Saba, St. Eustatius en Bonaire zijn gemeenten van het Konikrijk der Nederlanden.
Een mooie reden dus om de ABC-eilanden vrij te laten zijn. Misschien dat we er hier in Nederland ook een mooie dagje van kunnen maken. Misschien is het niet het perfecte weer om een dagje op het strand te liggen. Maar een lekkere cocktail of een ABC-recept kan al een leuke manier zijn om hierbij stil te staan.
Erger dan gisteren wordt het niet. De temperatuur ligt vandaag met 15 graden sowieso hoger dan gisteren, maar het blijft ook het grootste deel van de dag droog. Het begint bewolkt, maar vanmiddag breekt af en toe een zonnetje door. Richting het einde van de middag is er echter wel kans op een bui, maar dat zou 's avonds alweer klaar moeten zijn. Er staat wel een pittige wind vanuit het zuiden met windkracht 5.
Bron: Weerplaza.nl
Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van de nacho, appels, reptielen en pompoen cheesecake. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Moet je vandaag of morgen naar Rotterdam? Dan is er niets aan de hand. Maar de terugweg is wel een probleem. Dit weekend is de Heinenoordtunnel namelijk weer eens afgesloten, maar wel alleen in de richting van Rotterdam naar Bergen op Zoom, onze kant op dus. Er zijn natuurlijk andere routes, maar dat is wel iets waar je even rekening mee moet houden.
En ook het laatste verhaal van de Veiligheidsweek is hier, dat is een gesprek met Hans Vroegindeweij van de brandweer
op Goeree-Overflakkee. Het gevaar van brand zit in een klein hoekje, soms ook letterlijk. Maar er zijn gelukkig dingen die we kunnen doen, of juist laten, om de kans op brand te verkleinen.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!
Zo hou je kerst wel spannend!