Goedemorgen, het is vandaag zaterdag 17 juni

16 jun 2023, 23:27 Entertainment
desert 279862 1920
Afbeelding van _Marion via Pixabay

Het thema van vandaag is misschien een ver van je bed-show, maar het is wel een belangrijke. Het is de dag tegen woestijnvorming en droogte.

Door Sam Fish

Woestijnen hebben we niet in Nederland, maar we hebben er wel een dag voor. Deze is opgezet door de Verenigde Naties. Want hoe mooi de woestijn er ook uit kan zien op foto’s, het kan zeker gevaarlijk zijn. Woestijnvorming is namelijk een risico voor de mensen die in het gebied wonen. Droogte betekent een gebrek aan water en water hebben we nodig. De Verenigde Naties hebben daarom verschillende initiatieven gelanceerd om woestijnvorming tegen te gaan.

Tijdens de Internationale dag tegen woestijnvorming en droogte worden verschillende rapporten gepresenteerd. Hierin staat de huidige staat van de droogte op de wereld. Ook worden er acties gepresenteerd die erop gericht zijn om woestijnvorming te voorkomen.

En hoewel we hier misschien geen woestijnen hebben, hebben we ook in Nederland te maken met droogte. Kijk maar eens naar het waterpeil in de sloten. Of ga eens tellen hoeveel boeren er aan het bewateren zijn.

Weerbericht

We beginnen vandaag zonnig, maar vanuit het zuiden komt er hoge bewolking ons land binnen. De zon schijnt daar overigens wel doorheen. Ook kunnen er stapelwolken ontstaan, maar het blijft droog. De wind komt uit het noorden tot noordwesten en is slechts zwak tot matig. Het wordt hier op het eiland vandaag zo’n 26 graden.

Bron:

Weer.nl

Houd de agenda in de gaten!

Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Thema van de dag

Het is ook de dag van de bouw, het oudere paard, Roze Zaterdag, vlaggetjesdag, de munt, de componist, apfelstrudel, de mascotte, de krokodil, vuilnismannen, jongleren en de kersentaart. En het is ‘eet je groenten’-dag. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1885 kwam het Vrijheidsbeeld aan in de haven van New York.
  • 1911 werd de Universiteit van IJsland gesticht.
  • 1953 was er een arbeidsopstand in de DDR.
  • 1970 deed Edwin Land een octrooiaanvraag op de polaroidcamera.
  • 1976 testte China zijn eerste waterstofbom.
  • 1994 werd O.J. Simpson gearresteerd na een achtervolging die live te zien was op tv. Simpson werd verdacht van de moord op zijn ex-vrouw en een vriend van haar.
  • 2022 was de lancering van een Falcon 9 raket van SpaceX voor de Starlink group 4-19 missie met 53 Starlink satellieten.

Uitgelicht

Er zijn wel eens dingen op straat waar je tegenaan loopt. Een kapotte lantaarnpaal of een vernieling. Dit konden we altijd melden via BuitenBeter, maar de gemeente is nu overgestapt op Fixi . Via deze app, of de bijbehorende website, kun je meldingen maken over de openbare orde en de gemeente kan via die weg ook weer terugkoppeling geven.

En eerder dit jaar zijn we de strijd met de Hoeksche Waard weer aangegaan als het gaat om het NK Tegelwippen

. Vorig jaar hebben we ons met het hele eiland tot winnaar mogen kronen, maar op dit moment staan we flink achter. Ga jij je tuin vergroenen? Geef dan door hoeveel stenen je hebt gewipt en help ons eiland opnieuw naar de winst!

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !

Jarig

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Jurriën Timber – Voetballer – 22
  • Noa Lang – Voetballer – 24
  • Gert van Hoef – Organist – 29
  • Ferry Doedens – Acteur – 33
  • Tom Daemen – Voetballer – 38
  • Lee Ryan – Brits zanger (Blue) – 40
  • Jodie Whittaker – Brits actrice – 41
  • Venus Williams – Amerikaans tennisster – 43
  • Erik Hulzebosch – Marathonschaatser – 53
  • Marianne Vlasveld – Triatleet en langlaufster – 56
  • Adrie van der Poel – Wielrenner – 64
  • Jack Wouterse – Acteur – 66
  • René van den Abeelen – Radio-dj – 66
  • Eltjo Schutter – Atleet – 70
  • Han Berger – Voetbalcoach – 73
  • Barry Manilow – Amerikaans zanger – 80
  • Jan D. van Laar – Componist en organist – 87

Geef dit beestje een oscar!