Goedemorgen, het is vandaag vrijdag 13 juni

12 jun , 23:40 Entertainment
albino 3438707 1920
Afbeelding van babbur via Pixabay

Het is vandaag de dag van het albinisme. Bij deze aandoening heeft een persoon (bijna) geen pigment in de huid.

Door Sam Fish

Albinisme is geen prettige aandoening, want het gaat verder dan geen pigment hebben. Het zorgt er namelijk voor dat je slecht tegen de zon kan. Maar ook zorgt albinisme voor minder weerstand. En dan nog niet te spreken over de vele discriminatie wereldwijd. Zeker in landen waar inwoners een donkere huidskleur hebben, wordt albinisme nog steeds gezien als iets onwaardigs. In het ergste geval is het volgens hen zelfs slecht en moet het worden uitgeroeid.

Dat is natuurlijk niet hoe het hoort. En dus wordt er op deze dag extra aandacht gevraagd voor albinisme. De dag is dan ook in 2013 uitgeroepen door de Verenigde Naties. Tijdens deze dag moeten VN-lidstaten zich hard maken om aanvallen op mensen met albinisme af te zweren. Er moet op deze dag ook gekeken worden naar preventieve maatregelen voor hun bescherming.

En voor de rest van de wereld is het goed om er eens bij stil te staan. Heb je kleine kinderen? Praat er eens met hen over. Hoe eerder je bepaalde onderwerpen bespreekt, hoe normaler het wordt.

Weerbericht

Maak je klaar voor een plakkerig en benauwd dagje. Zon en wolken wisselen elkaar af. Vanmorgen vroeg kan er een bui vallen en ook halverwege de middag staat er regen op de planning. Bij die bui kan ook onweer voorkomen. De temperatuur stijgt na die bui tot de 28 graden, maar ook daarvoor is het met 22 tot 26 graden al flink warm. Er waait vandaag een windkracht 2 à 3 vanuit het noordwesten tot noordoosten. Ook vanavond worden er wat kleine buitjes verwacht en komende nacht staat er nog meer regen en onweer op de planning. 

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van het golfkarretje, de filmavond, keukenklunzen, onkruid wieden, de naaimachine, het dragen van blauwe kleren en de schuld geven aan een ander. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1463 woedde er een grote stadsbrand in Den Bosch.
  • 1844 verkreeg Linus Yale octrooi op het deurslot.
  • 1983 was de Pioneer 10 het eerste ruimtevaartuig dat het zonnestelsel verliet.
  • 1996 schafte België als laatste Europese land de doodstraf af.
  • 2005 werd popster Michael Jackson door een jury vrijgesproken van beschuldiging tot kindermisbruik. De jury achtte alle 10 aanklachten ongegrond.
  • 2014 werd in een Zuid-Afrikaanse mijn een zeldzaam grote diamant opgegraven van meer dan 122,52 karaat.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal!

Gefeliciteerd!

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Anna Knol - Voetbalster - 24
  • Dirk Abels - Voetballer - 28
  • Jordi Warners - Radio-dj - 30
  • Itzhak de Laat - Shorttracker - 31
  • Ricardo van Rhijn - Voetballer - 34
  • Mans Zelmerlöw - Zweeds zanger en presentator - 39
  • Kat Dennings - Amerikaans actrice - 39
  • Mary-Kate en Ashley Olsen - Amerikaans actrices - 39
  • Albert Timmer - Wielrenner - 40
  • Chris Evans - Amerikaans acteur - 44
  • Wieteke Cramer - Schaatsster - 44
  • Steve-O - Amerikaans acteur - 51
  • Harvey Esajas - Voetballer - 51
  • Ivan Sokolov - Schaker - 56
  • Isa Hoes - Actrice en schrijfster - 58
  • Wilma van Onna - Atlete - 60
  • Jeroen Vanheste - Schaker - 61
  • Edward Sturing - Voetbalcoach - 62
  • Debbie Korper - Actrice - 65
  • Tim Allen - Amerikaans acteur - 72 
  • Hannie Rouweler - Dichteres - 74
  • Henk Wijngaard - Zanger - 79