Het zit er voorlopig nog niet in, maar het is vandaag ‘plan je vakantie’-dag. Wat is jouw droomvakantie?
Door Sam Fish
Een vakantie wordt op dit moment streng afgeraden. Er is zelfs een vliegverbod voor diverse landen in verband met nieuwe varianten van het coronavirus. Een vakantieplannen is nu dus niet echt aan de orde. Maar we moeten vooruit blijven kijken. En hoe heerlijk is het om in je hoofd alvast de perfecte vakantie te plannen? Je hoeft niet te denken aan een budget of het aantal vakantiedagen, gewoon even heerlijk je fantasie de loop laten gaan.
Ga je naar een warm en zonnig eiland? Of misschien die stedentrip die je altijd al wilde doen. Is de kou meer jouw ding en wil je graag het Noorderlicht zien? Alles kan in je hoofd. Misschien kun je de drie vakanties wel combineren! Ga op de bank liggen en droom weg van je favoriete vakantie. Je komt tot rust en je bent even weggeweest. Alleen het bruinen van je huid laat nog even op zich wachten.
De zon laat zich vandaag vooral in het noorden zien. In het zuiden hangt wat meer bewolking. Er kan een enkele winterse bui vallen, maar op de meeste plaatsen overheersen de droge perioden. De wind komt uit het noordwesten, maar draait later naar het westen. Deze is matig, maar kan aan zee vrij krachtig zijn. Het wordt zo’n 6 graden.
Bron:
Het RIVM heeft de corona-cijfers geüpdatet. Dit zijn de cijfers van de week van 13 tot 19 januari.
Volgens het coronadashboard zijn er op Goeree-Overflakkee in de afgelopen 24 uur 6 mensen positief getest op het virus. In heel Nederland waren dat er 4129.
Bron: RIVM
Het is overigens ook de dag van de douane, de groene sap en de dag van de partner. Leg die laatste maar eens goed in de watten vandaag.
En op deze dag in de geschiedenis gebeurde er ook een hoop. We beginnen in 1778, toen is Sidney gesticht. In 1837 werd Michigan de 26 ste
staat van de Verenigde Staten. In 1910 overstroomde de Seine en kwam de Parijse metro onder water te staan. In 1998 ontkende president Bill Clinton een seksuele relatie te hebben gehad met Monica Lewinsky. En op deze dag in 2020 kwamen basketballer Kobe Bryant en zijn 13-jarige dochter om in een helikoptercrash.
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!
Heb je zin om een lekker potje te janken? Gewoon doen! Deze kinderen doen het ook :)