Dierendag is voor iedereen bekend en vieren we in oktober. Maar nu, halverwege naar die dag gooien we het op een andere dierendag: wereld zwerfdierendag. Een belangrijk onderwerp om even bij stil te staan.
Door Sam Fish
In veel landen zwerven er honden op straat. Dat is in Nederland niet het geval, maar toch hebben we zwerfdieren. Dat zijn hier in het land vooral katten. Natuurlijk zijn er veel katten die op straat leven en toch een baasje hebben. Maar stel dat één van die katten zorgt voor een nestje. En het baasje van één van die twee verantwoordelijke beestjes heeft daar geen weet van. Voor je het weet zijn er dan ineens zo’n 5 zwerfkatten bijgekomen. En dan gaat het hard, want die worden niet geholpen en dus zorgen ook zij op hun beurt weer voor een nestje.
Iemand die zich hardmaakt voor deze dag is niemand minder dan The Dog Whisperer; Cesar Milan. Op deze dag, die elk jaar op 4 april plaatsvindt, verzorgen de dierenopvangcentra hun beestjes eens extra goed. Ze krijgen iets extra’s toegestopt en ze kunnen een extra kroel-rondje verwachten.
Maar zelf kun je natuurlijk ook wat doen. Neem eens contact op met een asiel in de buurt. Zij kunnen je precies vertellen waar ze om zitten te springen. Dat is tenslotte voor elke locatie weer anders.
Een bewolkte dag vandaag met wind en regen. In de eerste helft van vanmorgen gaat het vrijwel overal regenen, soms zelfs stevig. Op veel plekken valt dan zo’n 10 tot 15 milliliter regen. In het noordoosten mogelijk meer, in het zuidoosten wat minder. De zon krijgen we helaas niet te zien en de zuidwestenwind is vrij krachtig. Aan de kust en op de wadden kan deze zelfs hard tot stormachtig zijn. Bovendien kunnen aan zee windstoten voorkomen van zo’n 80 tot 90 kilometer. Het wordt hier op het eiland zo’n 11 graden.
Bron:
Het RIVM heeft de corona-cijfers geüpdatet. Dit zijn de cijfers van de week van 22 tot 29 maart.
Volgens het coronadashboard zijn er op Goeree-Overflakkee in de afgelopen 24 uur 21 mensen positief getest op het virus. In heel Nederland waren dat er 12.387. Er liggen op dit moment 2056 coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen.
Bron: RIVM
Er is mondjesmaat weer van alles mogelijk als het gaat om het organiseren van evenementen en activiteiten. De eerste activiteiten zijn alweer toegevoegd. Check daarom zeker onze agenda. En hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda!
En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is ook de dag van de landmijnen, de jeep, kip cordon bleu, de schoolbibliothecaris en vitamine c. Maar het is ook ‘knuffel een krant’-dag en ‘loop overal omheen’-dag. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Een mooie dag voor de brandweer van Ouddorp. Het mocht dan 1 april zijn, maar de nieuwe kazerne is echt geen grapje. Het pand is duurzaam, groot en van alle gemakken voorzien. De oude steen heeft een mooi plekje gekregen en ook het Rode Kruis heeft een eigen ruimte.
En de Postcode Loterij trekking voor maart
heeft weer plaatsgevonden. Er zijn deze maand niet veel prijzen uitgedeeld op het eiland, maar iets is nog altijd beter dan niets. Check dus snel of jij wat gewonnen hebt!
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!
Ga je op vakantie naar Egypte? Zoek dan naar deze gids!