Molens zien we overal. Tegenwoordig zijn dat vooral de torenhoge windmolens, maar ook de oude molens kun je nog op veel plekken vinden. Ook op ons eilandje.
Door Sam Fish
Zaterdag 8 mei staat in het teken van de Nationale Molen- en Gemalendag. Normaal gesproken is dit de dag waarop we massaal molens en gemalen mogen bezoeken. Je kunt dan een kijkje nemen in de industrie die Nederland ooit groot maakte. Maar helaas zijn er dit jaar geen activiteiten door corona. Hopelijk kunnen we volgend jaar allemaal weer massaal erop uit.
Natuurlijk zijn er wel beheerders van de molens op het eiland. En dus kun je best een berichtje sturen met de vraag of je eens binnen mag kijken. Dat wordt dan misschien niet dit weekend, maar dat maakt natuurlijk niet uit. Het is elke dag bijzonder om een molen of gemaal van binnen te mogen bekijken.
De dag start droog, maar de bewolking neemt snel toe. Die bewolking trekt een warmtefront mee dat in de middag over het land trekt. Dat zorgt ervoor dat het in het hele land enige tijd gaat regenen. Vooral in het noordwesten plenst het af en toe goed door. De wind draait naar het zuidwesten en neemt vooral langs de kust toe in kracht. Er zal zo’n windkracht 6 staan Maar er wordt ondertussen al wel wat zachtere lucht aangevoerd. Het wordt zo’n 15 graden.
Bron:
Het RIVM heeft de corona-cijfers geüpdatet. Dit zijn de cijfers van de week van 28 april tot 4 mei.
Volgens het coronadashboard zijn er op Goeree-Overflakkee in de afgelopen 24 uur 30 mensen positief getest op het virus. In heel Nederland waren dat er 7575.
Bron: RIVM
Het is een dag met vele thema’s. Hierboven natuurlijk al de Molen- en Gemalendag. Maar het is ook de dag van de heftruckchauffeur, fairtrade, vogelmigratie, het Rode Kruis, kokoscrèmetaart, artsen in opleiding, babysitters, de trein, boogschieten en mini-golf. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Op deze dag in…
Een uitvaart is nooit leuk, maar het gaat vaak ook volledig aan je voorbij. Daarom is fotografie tijdens een uitvaart een hele mooie toevoeging. Met een fotoalbum heb je de herinneringen en mooie momenten van de uitvaart altijd binnen handbereik.
En de VVD laat in een statement weten dat er nog niets vast staat als het gaat om de mogelijke komst van de oostelijke randweg. Daar is een paar weken geleden een petitie
over opgestart. De handtekeningen daarvan worden dinsdag overhandigd.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!
Dit is altijd leuk om eens te proberen!