Meer dan de helft van de Nederlanders met een zorgverzekering betaalt te veel. Het aanbod is te groot en het verschil te klein.
Dat stellen de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) na gezamenlijk onderzoek. De oorzaak is het grote aanbod aan zorgverzekeringen die niet of nauwelijks van elkaar verschillen. Daardoor hebben mensen moeite om de verschillen te begrijpen. Dit zorgt ervoor dat ze vaak kiezen voor een basisverzekering. En daar bestaat ook een goedkoper alternatief voor.
Gemiddeld had vorig jaar 103 euro per verzekerde bespaard kunnen worden. Dat blijkt uit de berekeningen van de ACM en de NZa. Ook blijkt uit het onderzoek van de twee toezichthouders dat verzekerden soms een duurdere basisverzekering hebben dan eigenlijk nodig is. Dit omdat dat een voorwaarde van de verzekeraar was voor uitgebreidere aanvullende verzekeringen.
- LEES OOK: Stemmen kan ook met een visuele beperking
- Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
- Wil je adverteren op deze website? Bekijk dan hier de mogelijkheden.