Een beroerte, verkeersongeluk, hartstilstand of hersentumor; het kan leiden tot niet-aangeboren hersenletsel (NAH).
De gevolgen zijn niet altijd zichtbaar maar kunnen wel ingrijpend zijn. Na een ziekenhuisopname volgt voor sommigen een revalidatieperiode. Dan begint het leven met de gevolgen van het niet aangeboren hersenletsel. Thuis kom je deze gevolgen tegen, wat doet het met je, hoe kun je hiermee omgaan?
Hersenletsel krijg je niet alleen. Ook de partner, naasten en omgeving hebben te maken met de impact van het hersenletsel. Vaak een zoektocht, waar vind je de ondersteuning, wat is er nodig?
Anderen met NAH en hun naasten ontmoeten kan dan heel helpend zijn. Er worden ervaringen met elkaar gedeeld waardoor men ook tot nieuwe helpende inzichten kan komen. Dit is wat Stichting ZIJN op wil zetten op het eiland. De eerste bijeenkomst hiervoor is op donderdag 13 juni in het Wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat 27 in Middelharnis.
Tijdens deze bijeenkomst wordt door de patiëntenvereniging Hersenletsel Zuid-Holland in samenwerking met Stichting Zijn informatie gegeven over de onzichtbare gevolgen van niet aangeboren hersenletsel. Ervaringsdeskundigen zullen de impact van hersenletsel op hun leven delen en met de aanwezigen in gesprek gaan.
Voor de verdere invulling van de lotgenotencontactgroep is de stichting erg benieuwd naar jullie ideeën en wensen. Doe je mee? De deuren openen om 19.15 uur en rond 19.30 begint de avond. Deze duurt ongeveer 2 uur. Deelname is gratis.
Stichting ZIJN is graag op de hoogte van hoeveel mensen er naar de bijeenkomst komen. Daarom is het belangrijk om je aan te melden. Dit kan tot 11 juni door een e-mail te sturen naar [email protected] of bel naar 0187-48 33 66.