Op 5 april werd er voor de eerste keer het NK Dutch open Kyokushinkai Karate gehouden. De organisatie lag in handen van Dojo Yinyang onder leiding van Shihan Gerard van Kessel.
Dit toernooi wist deelnemers te trekken uit Nederland, België, Spanje en Oostenrijk. Budokai Senshi nam deel met zes deelnemers. Dat waren Gyan Oosterhuis, Dean van Roosmalen, Ivar Hersbach, Hidde van Westenbrugge, Vince van Roosmalen en Angelique de Heer. Dit nadat Tessel Melissant op het laatste moment uitviel wegens griep.
Ook deze dag was de druk weer hoog om te presteren. Alle karateka’s hebben uiteindelijk laten zien wat ze waard waren en de dojo uitstekend vertegenwoordigd.
Hidde leek vlak voor het toernooi uit te vallen met een polsblessure. Echter herstelde hij sneller dan verwacht en kon hij uiteindelijk vlak voor het toernooi toch meedoen. Hij mistte hierdoor wel wat ritme waardoor hij de eerste twee partijen verloor. Uiteindelijk vocht hij zich toch heel knap naar een derde plaats door zijn laatste partij in winst om te zetten.
Gyan, Ivar en Dean zette alle drie meerdere knappe partijen neer tegen ervaren tegenstanders. Gyan scoorde hiermee meerdere keren met hoge trappen. Ivar zette goed druk op zijn tegenstanders en Dean maakte weer explosieve stoot en trapcombinaties. Helaas pakte zij alle drie net niet een eerste plaats door een kort moment van onoplettendheid. Echter wisten zij wel een hele mooie tweede plaats te behalen.
Wie ook tweede werd, maar zeker meer verdiende was Angelique. Ondanks het grotere gewichtsverschil ging zij de uitdaging aan. De organisatie had dit keer gekozen voor meerdere losse rondes in plaats van verlengingen toe te kennen. Dit gaf de vechters meer rust, maar dit is voor Angelique zeker geen voordeel. Dit omdat zij juist haar ‘tanden goed in een partij kan zetten’, waardoor ze vaak na een langere vechttijd de partij naar zich toe kan trekken. Desondanks vocht zij in meerdere ogen zeker naar een gelijk en in de tweede ronde zelfs naar de winst, maar kreeg ze hiervoor geen enkele vlag mee. Dit was dan ook zeer discutabel, maar ook een les voor de volgende keer.
Je wint op Ippon of je kan verliezen op scheidsrechter beslissing. Wie daarvoor zorgde dit keer was Vince die ondanks zijn pittige en talentvolle tegenstanders slechts 15 seconden nodig had om zijn partij te beslissen met een goed geplaatste leverstoot. Hij pakte daarmee de eerste plaats en werd dus open Nederlands Kampioen.
Dank gaat uit naar de organisatie en in het bijzonder naar Anja Vercoelen en Dennis Wor die er alles aan hebben gedaan om het de vechters naar hun zin te maken. Ook veel dank voor Arjan van Westenbrugge voor zijn coaching en de meegereisde support.
Lang genieten van de resultaten zit er voor de vereniging niet in. De volgende wedstrijd staat namelijk al voor de deur. Dan doen ze in Zoetermeer mee aan The Day Of Youth And Beginners.