Uitbreiding RGO Beroepscampus naar volgende fase

23 sep , 7:00Onderwijs
3D-impressie nieuwbouw - zicht vanaf Beroepscampus
PR RoosRos Architecten
De plannen voor de uitbreiding van de RGO Beroepscampus zijn een stap verder. De komende periode wordt gewerkt aan het definitieve ontwerp voor de nieuwbouw.
De uitbreiding en nieuwbouw van de RGO Beroepscampus in Sommelsdijk gaat een nieuwe fase in. Maandag 21 september ondertekenden de gemeente Goeree-Overflakkee en bouwteampartner Bergh Bouw de bouwteamovereenkomst. Daarmee start de verdere uitwerking van het ontwerp voor de uitbreiding van de Beroepscampus aan de Langeweg.
De gemeenteraad stelde hiervoor donderdag 17 september het uitvoeringsbudget beschikbaar. Het gaat om een totale investering van 13,55 miljoen euro. De plannen voorzien in ongeveer 2.600 vierkante meter aan nieuwbouw en uitbreiding. Ook worden aanpassingen gedaan in het bestaande gebouw.
De gemeente en Bergh Bouw werken het definitief ontwerp de komende periode verder uit. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de uitvoerbaarheid en de kosten van het plan.

Ruimte voor toekomstbestendig onderwijs

De uitbreiding is nodig omdat er in het huidige gebouw onvoldoende ruimte is voor de RGO Beroepscampus. Daarom maakt de school momenteel ook gebruik van tijdelijke locaties. Na de uitbreiding kan het onderwijs dat daar plaatsvindt verhuizen naar de Beroepscampus aan de Langeweg.
Met de uitbreiding komt er een aparte ruimte voor onderbouwleerlingen, waar zij hun reguliere onderwijs kunnen volgen. Zo krijgen zij een eigen basisplek binnen de Beroepscampus.
De extra ruimte biedt daarnaast mogelijkheden om het onderwijs verder te ontwikkelen en de samenwerking tussen onderwijs, ondernemers en overheid te versterken. Jongeren kunnen zo kennismaken met verschillende beroepen en praktijkervaring opdoen. Dit moet bijdragen aan een goede aansluiting tussen het onderwijs en de regionale arbeidsmarkt.
Wethouder Henk van Putten (Onderwijs en Arbeidsmarkt) benadrukt het belang van de Beroepscampus voor jongeren en de regionale arbeidsmarkt. “De Beroepscampus heeft een belangrijke functie op ons eiland en in de regio Zuidwest. We willen jongeren goed voorbereiden op hun toekomst en zorgen dat zij de kansen en mogelijkheden op Goeree-Overflakkee en in de regio kennen. Dat zij al tijdens hun opleiding kennismaken met de verschillende werkvelden, helpt daarbij. Met de uitbreiding geven we daar de ruimte voor.”
Ook financieel is het plan verder uitgewerkt. Wethouder Ward Meijroos (Financiën) licht toe dat daarbij kritisch is gekeken naar de benodigde ruimte en de kosten. “We hebben kritisch gekeken naar wat nodig is en waar we het plan konden aanpassen en efficiënter maken. Zo blijven we binnen de eerder vastgestelde ruimtebehoefte van 2.600 m² en sluiten we aan bij het in september 2025 berekende investeringsbedrag van € 13,7 miljoen, op basis van de uitgevoerde locatie- en modellenstudie. Dat betekent dat we een goed onderbouwd plan hebben dat past bij de opgave die er ligt. Daarnaast geeft deze invulling aan onze wettelijke zorgplicht voor onderwijshuisvesting.”

Vervolg

De komende periode wordt het definitief ontwerp verder uitgewerkt. De aanvraag voor de omgevingsvergunning staat gepland voor januari 2027. Daarna kan de bouw van start gaan.
Bij de planning wordt rekening gehouden met de wensen van de school over het gebruik van het gebouw tijdens de bouwwerkzaamheden.
loading

Loading articles...

Loading