OOVI: SOPOGO en SOVOGO bundelen krachten

13 jan , 15:34 Onderwijs
Saskia_Arie_Sigrid
PR OOVI

Sinds 1 januari 2026 vormen SOPOGO en SOVOGO samen de nieuwe stichting OOVI: Openbaar Onderwijs Voor Iedereen.

Volgens bestuurder Arie Cové is het een logische stap. SOPOGO bestaat uit twaalf basisscholen en SOVOGO heeft twee middelbare scholen. Op die manier zetten de onderwijsorganisaties SOPOGO en SOVOGO zich in voor openbaar onderwijs op Goeree-Overflakkee. Bij deze scholen is iedereen welkom, ongeacht geloof, levensovertuiging of afkomst.

Al jaren werken de stichtingen samen aan sterk en inclusief onderwijs voor leerlingen van 4 tot 18 jaar. Na meer dan twee jaar voorbereiding is een belangrijke mijlpaal behaald. Per 1 januari 2026 fuseren de stichtingen naar een nieuwe stichting: OOVI. Dit staat voor Openbaar Onderwijs Voor Iedereen. Met deze bestuurlijke fusie willen de stichtingen hun slagkracht en samenwerking verder versterken.

Fusie

Bestuurder Arie Cové licht toe waarom voor een fusie is gekozen. “Deze fusie heeft een aantal redenen”, vertelt hij. “Allereerst helpt het ons doorlopende leerlijnen te ontwikkelen van de basisschool naar de middelbare school. De lesstof laten we daarmee beter aansluiten. En doordat collega’s van het Onderwijsbureau intensiever samen gaan werken, kunnen we de ondersteuning voor leerlingen en scholen sterker maken.”

Maar dat is nog niet alles. “Daarnaast kunnen we met een gezamenlijke bedrijfsvoering daadkrachtiger beleid ontwikkelen en de onderwijskwaliteit verder verbeteren. OOVI maakt ons een sterkere gesprekspartner voor partijen in de regio én ook belangrijk. Als grotere werkgever kunnen we onze medewerkers meer ontwikkelkansen bieden.”

Nieuwe organisatiestructuur

Om de lijn naar de basisschooldirecteuren te waarborgen, is Sigrid Reitsma aangesteld als directeur Primair Onderwijs. Reitsma: “Voor leerlingen en ouders verandert er in eerste instantie niet veel. Ook de unieke schoolnamen blijven bestaan. Op termijn zullen vooral in groep 7 en 8 en in klas 1 en 2 de positieve effecten merkbaar zijn.”

Ook voor de docenten verandert er in het begin weinig in het dagelijks werk. Wel zullen er nieuwe kansen komen om samen te werken. Voor de medewerkers van het Onderwijsbureau van beide stichtingen verandert er meer. Saskia Sinke is als hoofd Onderwijsbureau betrokken bij deze ontwikkeling. “Door samen te werken binnen vakgebieden als ICT, kwaliteit, personeelszaken, huisvesting en bijvoorbeeld PR, versterken we de ondersteuning van het onderwijs.”

Vanaf 1 januari 2026 is deze bestuurlijk fusie dus officieel van kracht. Cové: “Dit is een grote stap, maar één die de kwaliteit en continuïteit van het openbaar onderwijs op het eiland verder versterkt. Iedere leerling verdient een toekomst vol mogelijkheden. Daar werken we samen, en vanaf nu onder één vlag aan met OOVI.”