Op 30 mei brengt de Flakkeese inforockband Two Seconds Before hun nieuwe single én videoclip uit. Het is het tweede nummer van hun nieuwe EP.
‘Cats with Turtle Heads’ is de titel van het nieuwe nummer. Het is een rauwe track over vervreemding, afleiding en het gevoel van nergens echt tussen te passen. De EP waar deze track opstaat komt deze zomer uit. Al was deze single bijna niet naar buiten gekomen. “Dit liedje had de selectie voor de EP bijna niet gehaald”, laat de band weten. “Maar inmiddels zijn we erg blij dat deze erbij zit. We vinden het nummer zo tof geworden dat we er zelfs een videoclip bij hebben gemaakt. Dankzij die clip is het nummer nog meer tot leven gekomen. We zouden ons nu echt niet meer kunnen voorstellen dat het nummer er niet bij zou zitten.”
Het nummer wordt gepresenteerd met een nieuwe videoclip. “We kunnen bijna niet geloven dat we als jonge band al dit soort dingen kunnen. Soms zou je bijna vergeten dat we pas twee jaar bezig zijn.”
Na het introspectieve ‘Structure of Time’ zoekt de band met ‘Cats with Turtle Heads’ de stevigere kant van hun geluid op. Denk aan gritty gitaren, voortstuwende drums, meeslepende lyrics en de melancholie die hun sound typeert. De band bestaat uit de Flakkeese Isa, Merel, Mandy en Kars. Ze laten zich inspireren door de jaren ‘90-indierock, met invloeden uit grunge en shoegaze. Met hun energieke shows nemen ze het publiek op sleeptouw van melancholie en troost, naar strijdlust en pure vrolijkheid.
Ze willen laten voelen dat alle emoties mooie kanten hebben, en bieden hiervoor een veilige bubbel, uitlaatklep en dansbare muziek.
‘Cats with Turtle Heads’ gaat over de hopeloosheid van je niet thuis voelen in de maatschappij en het gevoel dat je niet in de mal past. De titel is een verwijzing naar de lyric “Imagine cats with turtle heads” waarmee bedoeld wordt dat je even afleiding zoekt in je hoofd. Even aan iets grappigs denken.
De band maakte de videoclip samen met Filmhub CineZee, Studio Bruutserdam en Set Vexy tijdens een workshop weekend voor filmmakers. De montage is gedaan door Luk Sponselee en animatoren Jennah Kips en Linn Voet van Grom verzorgden de animatie. De videoclip is mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland.
Na eerdere media-aandacht rondom hun debuutsingle Getting Closer en een reeks optredens in Zuid-Holland, Zeeland en Brabant, werkt Two Seconds Before aan hun eerste EP ‘Somewhere I Belong’. Flakeeënaars Thomas Knöps en Frank Mastenbroek ondersteunen de band met mixing, mastering en productie.
De release van een derde single volgt in juni, waarna de volledige EP later deze zomer verschijnt. Zowel ‘Structure of Time’ als ‘Cats with Turtle Heads’ zullen op deze EP te horen zijn. ‘Cats with Turtle Heads’ is vanaf 30 mei beschikbaar op onder andere YouTube, Spotify, Apple Music, Deezer en iTunes.