Een eclair is een zacht langwerpig gebakje met een zachte vulling. Hier kan een chocolade- of glazuurlaagje bovenop liggen.
Door Sam Fish
Vandaag, 22 juni, is het de dag van de chocolade eclair. Deze gebakjes kun je vullen met verschillende dingen. Zo kun je banketbakkersroom gebruiken, maar ook slagroom of crema catalana. De room kan daarbij ook nog op smaak worden gebracht met een smaak naar keuze. Het moge toch wel duidelijk zijn waarom dit gebakje een eigen dag heeft gekregen.
De eclair stamt uit het Frankrijk van de 18de eeuw. Daar heette het oorspronkelijk ‘pain duchesse’ of ‘petite duchesse’. Het woord éclair betekent bliksemschicht in het Frans. Het gebakje zou deze naam hebben gekregen omdat het ‘bliksemsnel’ gegeten wordt.
Maar behalve lekker zijn ze ook gewoon leuk om zelf te maken! En wees niet bang om te knoeien, bij sommige recepten hoort het er rommelig aan toe te gaan.
Het wordt vandaag een stuk bewolkter op het eiland. Vanmorgen is dat sluierbewolking, maar vanmiddag wordt de bewolking wat dikker. Dan kan er misschien ook een spatje regen uit vallen, maar dat zou niet veel moeten zijn. De maximumtemperatuur ligt vandaag rond de 25 graden en er waait een windkracht 4 à 5 vanuit het zuidwesten.
Bron: Weerplaza.nl
Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van de kus en de uienring. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal!
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!