Goedemorgen, het is vandaag zondag 20 juli

20 jul 2025, 00:06 Entertainment
gelukskoekje

We hebben ze allemaal wel eens gezien, misschien zelfs gehad. Het is vandaag de dag van de gelukskoekjes!

Door Sam Fish

Een gelukskoekjes is een krokant en hol koekje dat makkelijk in tweeën te breken is. In het koekje zit dan een papiertje met een spreuk, woord of getal. Soms gaat het om een toekomstvoorspelling, zoals een horoscoop.

De exacte oorsprong van het gelukskoekje is niet bekend. Verschillende groepen immigranten in California (VS) beweren het fenomeen te hebben geïntroduceerd in de vroege 20ste eeuw. Het recept zou gebaseerd zijn op de Japanse Senbei (zoutjes). En hoewel de koekjes relatief nieuw zijn, zou het idee van een koekje met papiertjes erin ergens in het China van de 14de eeuw liggen. Volgens de legende zou een Chinees die in opstand wilde komen tegen de Mongoolse overheersing in het geheim een opstand hebben gepland. Met berichtjes verstopt in maancake zou hij anderen aangespoord hebben zich te verzetten tegen de Mongolen.

Weerbericht

Er staat ons een grijze en natte dag te wachten. De temperatuur tikt de 23 graden aan, maar het gaat dus een groot deel van de dag regenen. Daarbij waait er een windkracht 3 à 4 vanuit het zuidoosten tot zuidwesten. 

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de maan, schaken, de lolly en het ijsje. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1656 werd Rembrandt failliet verklaard. Zijn huis, kunstverzameling en atelierspullen werden aan schuldeisers verkocht.
  • 1920 werd voetbalclub SC Heerenveen opgericht.
  • 1969 landde Apollo 11 op de maan.
  • 1975 werd de haan het symbool voor de Franse gemeenschap in België.
  • 1976 maakte het onbemande ruimtevaartuigje Viking 1 een zachte landing op de planeet Mars.
  • 2002 werd politicus Pim Fortuyn herbegrafen in het Italiaanse Provesano, waar hij een huis had.
  • 2009 lanceerde Google een maanversie van Google Earth. Zo kunnen mensen het maanlandschap bekijken.
  • 2012 schoot een 24-jarige man in Colorado (VS) twaalf mensen dood in een bioscoop. Tientallen andere bezoekers raakten gewond.
  • 2017 ging de film ‘Dunkirk’ van regisseur Christopher Nolan in première. Deze film werd deels opgenomen bij Urk.
  • 2020 stortte voor de kust van Aruba een helikopter van Defensie neer na een kustwachtpatrouille. Hierbij zijn twee Nederlandse militairen om het leven gekomen.
  • 2021 bereikte miljardair Jeff Bezos succesvol de ruimte met ruimtevaartuig ‘New Shepard’ van zijn bedrijf Blue Origin. Ze wisten een hoogte te bereiken van 100 kilometer, aan bood was ook de Nederlandse tiener Oliver Daemen.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op FacebookBluesky en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal! Wist je trouwens dat we nu ook een app hebben?