Goedemorgen, het is vandaag zondag 14 september

13 sep , 23:46 Entertainment
alcohol dronken
Michal Jarmoluk via Pixabay

Alcohol kent twee kanten. De een associeert het met gezelligheid en neemt af en toe eens een drankje. De ander kan er niet vanaf blijven.

Door Sam Fish

Sommige drankjes gaan er in als limonade, zo zoet is het. Maar toch zit er alcohol in. En hoe lekker dat soms ook kan zijn, het heeft een verslavende werking. Een wijntje bij het eten, kan uitgebreid worden met misschien twee wijntjes bij het eten. En misschien nog eentje erna, gewoon voor het lekkere.

Maar als je niet oppast, kun je niet meer zonder dat wijntje bij het eten. En dan kan het wel eens helemaal de verkeerde kant opgaan. Want je hebt het misschien niet door, maar zo’n verslaving sluipt er heel ongezien in. En zie dan nog maar eens van die verslaving af te komen.

En dat is precies het thema van vandaag; sober zijn. De weg terug vanaf die verslaving is bikkelhard en zit vol hobbels en kuilen. Het is geen rechte weg, soms zit er een bocht in die je ineens terugbrengt naar een eerder stuk. Maar als je eenmaal die hobbelige route hebt gehad en je komt bij het zandpad, dan voelt dat zo goed. Het is een moment om zeker trots op te zijn, maar verkijk je niet. Die zandweg is zwaar.

Weerbericht

Er staat ons een best mooie dag te wachten. Vanmorgen is er nog wat bewolking, maar al flink wat ruimte voor de zon. En vanaf de tweede helft van de ochtend zou die bewolking helemaal weg moeten trekken. Volgens de voorspelling komt de bewolking dan in de tweede helft van de middag weer terug. Maar pas halverwege de avond zou het moeten gaan regenen. Tot die tijd blijft het droog en is het zo'n 19 graden op het eiland. Er waait de hele dag een windkracht 4 vanuit het zuidwesten tot zuidoosten.

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de creativiteit, de gevulde donut, het knuffelen van je hond, overleden huisdieren en de vrije dag voor ouders. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1629 capituleerde ’s-Hertogenbosch na een strijd van vier en een halve maand.
  • 1901 vonden drie wetenschappers aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.
  • 1905 wees Amsterdam de Albert Cuypstraat aan als ‘ventstraat’.
  • 1944 werd Maastricht als eerste stad van Nederland bevrijd van de Duitsers.
  • 1975 kerfde iemand in het Rijksmuseum met een mes 13 keer in de Nachtwacht.
  • 1985 waren de Gummi Beren voor het eerst op tv te zien.
  • 1997 werd een camping op Ameland getroffen door een windhoos. Er was schade aan meerdere caravans en tenten.
  • 2003 zei Zweden middels een referendum nee tegen de euro.
  • 2013 werden drie Zuid-Afrikaanse kinderen dood aangetroffen in een oude koelkast. Waarschijnlijk was de koelkast tijdens het spelen in het slot gevallen.
  • 2021 werd de Rotterdamse burgmeester Ahmed Aboutaleb uitgeroepen tot de beste burgemeester ter wereld. Hij deelde de titel World Mayor 2021 met Philippe Rio, burgemeester van de Franse stad Grigny.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op FacebookBluesky en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal! Wist je trouwens dat we nu ook een app hebben?