Het is misschien niet de warmste of mooiste dag van het jaar (tot nu toe), maar het is vandaag toch echt de dag van de bikini.
Door Sam Fish
Deze dag valt niet zomaar op deze datum. Op deze dag in 1946 werd namelijk voor het eerst de bikini geïntroduceerd. De France ingenieur Louis Réard noemde een nieuw tweedelig badpak naar de Bikini-atol in Micronesië. Het badpak werd als erg bloot gezien en was controversieel. Het duurde dan ook even voordat het inburgerde. Op sommige plaatsen werd de bikini zelfs verboden.
Onder invloed van filmsterren en een veranderend moraal werd de bikini in de jaren ’60 pas algemeen aanvaard. Daarna pas groeide het uit tot de populairste zwemkleding voor vrouwen.
Er staat ons, volgens de voorspelling, een grijze dag te wachten. Het zou wel droog moeten blijven, maar de temperatuur blijft steken rond de 20 graden. Daarbij waait er een windkracht 3 tot 5 vanuit het zuidwesten. Pas vanavond zou er een klein buitje moeten vallen.
Bron: Weerplaza.nl
Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van de coöperatieven, crackers, appelflappen en workaholics. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal!