Goedemorgen, het is vandaag woensdag 18 juni

17 jun , 22:51 Entertainment
sushi 2112350 1920
Pixabay; Einladung_Zum_Essen

Elk jaar is het op 18 juni de dag van de sushi en vandaag, woensdag 18 juni, is dat dus ook het geval!

Door Sam Fish

Veel mensen lopen weg met Sushi en al jaren wordt het steeds populairder. Het is dan ook niet raar dat het een eigen dag heeft gekregen. Niet helemaal officieel, geloof ik. Het is uitgeroepen door ene DeMay op Facebook. Maar goed, elke smoes die er is om Sushi te eten, geven we je graag.

Op het eiland zijn er een aantal plekken waar je sushi kunt bestellen en afhalen. Maar je kunt natuurlijk ook zelf de keuken in duiken en aan de slag gaan. Wie weet maak jij wel een hele nieuwe sushi soort met een eigen creatie!

Weerbericht

Er staat ons opnieuw een stralende dag te wachten. Vanmorgen kan er nog wat sluierbewolking boven het eiland hangen, maar dat zou al vrij snel op moeten lossen. Daarna wordt het een blauwe en zonnige dag met een maximumtemperatuur van 22 graden. Daarbij waait er een windkracht 3 à 4 vanuit het zuidwesten tot noorden. 

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de duurzame gastronomie, vissen en geld uitgeven. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1850 was de slag bij Waterloo.
  • 1908 beschreef A. A. Campbell Swinton in ‘Nature’ een volledig elektronisch televisiesysteem.
  • 1928 vloog Amelia Earhart als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ze vloog mee als passagier.
  • 1940 riep Charles de Gaulles Frankrijk vanuit Londen op om de strijd voort te zetten. En dat terwijl het net onder de voet was gelopen door nazi-Duitsland.
  • 1981 werd het eerste genetische gemodificeerde vaccin geïntroduceerd. Dit was een vaccin tegen mond-en-klauwzeer.
  • 1983 was Sally Ride de eerste Amerikaanse vrouw in de ruimte.
  • 1989 veranderde de naam van het Zuid-Oostaziatische land Birma in Myanmar.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal!

Gefeliciteerd

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Devin Haen - Voetballer - 21
  • Levy Frauenfelder - Darter - 24
  • Sarah Nauta - Zangeres en actrice - 27
  • Niki Wories - Kunstschaatsster - 29
  • Soy Kroon - Acteur - 30
  • Ferry van Willigen - Rapper - 32
  • Liesbeth Rasker - Columniste - 37
  • Linsy Heister - Openwaterzwemster - 37
  • Kempi - Rapper - 39
  • Egbert-Jan Weeber - Acteur - 44 
  • Teun Mulder - Baanwielrenner - 44
  • Jessica van der Spil - Judoka - 46
  • Kathleen Aerts - Belgisch zangeres - 47
  • Lesmond Prinsen - Voetballer - 52
  • Jeffrey Spalburg - Cabaretier en acteur - 55
  • Martin Abbenhuis - Voetballer - 57
  • Irene Moors - Presentatrice - 58
  • Cor van der Stroet - Danser - 71
  • Henny Huisman - Presentator - 74