Goedemorgen, het is vandaag woensdag 14 december

13 dec 2022, 23:17 Entertainment
zoo 4164889 1920
Afbeelding van PROMobilePictuers via Pixabay

Ze zijn er in diverse soorten en maten en wij stammen er van af. Weet jij welk dier er vandaag centraal staat?

Door Sam Fish

Juist, vandaag is het de dag van de aap. Voor sommigen het leukste dier dat er bestaat, voor anderen dood eng. Maar dat is met meer dieren het geval. Maar ze zijn in ieder geval leuk om naar te kijken met al dat klimmen en slingeren dat ze doen. Het is dan ook niet gek dat er een speciale dag is voor deze dieren. En dat is elk jaar op 14 december.

Wereld Apendag is nooit officieel erkend als echte themadag. Maar deze dag wordt al jaren over de hele wereld gevierd. Op deze dag wordt er, jawel, aandacht gevraagd voor de aap. Sommige apen worden namelijk ernstig bedreigd door het kappen van bomen en industrialisatie. Op deze dag worden er dan ook diverse acties gehouden om deze dieren te helpen.

Wil jij een steentje bijdragen? Help dan stichting Aap met een donatie . Zij geven apen, en andere exotische dieren, weer een toekomst. Ze vangen dieren op die in gevangenschap leefden en enorm zijn verzwakt. Bij stichting Aap krijgen zij de professionele zorg die zij nodig hebben, zodat ze weer ‘dier’ kunnen zijn.

Weerbericht

Zonnige perioden en wolken wisselen vandaag af. Later vandaag neemt de kans op een winterse bui toe, dit is vooral in het Waddengebied. Op veruit de meeste plekken blijft het vandaag droog. Het wordt dan ook een zonnige dag. Hier op het eiland wordt het opnieuw zo’n 2 graden.

Bron:

Weer.nl

Houd de agenda in de gaten!

Er is weer van alles mogelijk als het gaat om het organiseren van evenementen en activiteiten. Er zijn ook alweer diverse activiteiten toegevoegd aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Thema van de dag

Nog één ander thema vandaag. Het is namelijk ook de dag van de bouillabaisse. Dat is een vissoep met als hoofdingrediënt schorpioenvis. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1287 waren er overstromingen rond de Zuiderzee en in East Anglia als gevolg van een zware storm. Hierbij kwamen 50.000 mensen om het leven.
  • 1819 sloot Alabama zich als 22ste staat aan bij de Verenigde Staten van Amerika.
  • 1856 werd het casino in Monte Carlo geopend.
  • 1911 bereikte Roald Amundsen als eerste mens de Zuidpool.
  • 1960 werd in Parijs de OESO opgericht, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling.
  • 1963 schakelden inwoners van Hoogezand-Sappermeer als eersten in Nederland over op aardgas uit Slochteren.
  • 2001 ontstond er in Nederland een stormloop op de eurokits die gratis opgehaald konden worden.
  • 2020 hield Minister-President Mark Rutte een toespraak vanuit zijn Torentje om de tweede corona-lockdown aan te kondigen.

Uitgelicht

Honderd-en-zes maal hoera, alsjeblieft. Dit is namelijk het aantal kaarsjes dat mevrouw Melissant mocht uitblazen voor haar verjaardag. Met haar 106 jaar is ze de oudste inwoner van Goeree-Overflakkee. En dat is best een felicitatie waard, toch?

En was je van plan om naast het afsteken vuurwerk ook nog carbid

te schieten met oud en nieuw? Zorg dan dat je alles goed op orde hebt. Het is namelijk verboden om carbid te schieten, tenzij je een vergunning hebt gekregen ervoor. Deze is aan te vragen bij de gemeente!

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !

Jarig

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Jurre Otto – Zanger – 24
  • Tori Kelly – Amerikaans zangeres – 30
  • Rianne de Vries – Shorttrackster – 32
  • Vanessa Hudgens – Amerikaans actrice – 34
  • Paul Toes – Rolstoelbasketballer – 37
  • Jackson Rathbone – Amerikaans acteur – 38
  • Mark-Jan Fledderus – Voetballer – 40
  • Nadia Zerouali – Presentatrice en schrijfster – 47
  • Miranda Hart – Brits comédienne – 50
  • Ingrid Paul – Schaatscoach – 58
  • Ernst Kuipers – Minister – 63
  • Jan Timman – Schaker – 71
  • Alex Roelofs – Producent – 72
  • Wil van Beveren – Voetballer – 77
  • Johanna Kruit – Kinderboekenschrijfster – 82

Ook nog leuk om te leren voor de kerst!