
We leven in een digitaal tijdperk waarin vrijwel alles online wordt gedeeld. Tandartsbezoekjes, kinderfoto’s, break-ups. Alles staat online.
Door Sam Fish
Twitter, Facebook, Instagram, Tiktok, YouTube, noem het maar op. Al onze informatie wordt opgeslagen op servers waarvan we niet eens weten waar ze staan. Laat staan wat er mee gebeurt. En dat maakt het voor hackers des te makkelijker om al die informatie tegen ons te gebruiken.
Denk aan phishingmail van de bank. Maar ook inbrekers die je huis bezoeken nadat je op Facebook hebt gezet dat je drie weken in Spanje zit. En dus is het tijd dat hier wat aandacht aan wordt besteed. Het is vandaag, 28 januari, dan ook de internationale dag van de privacy. Op deze dag is het de bedoeling dat diverse organisaties de mensen wegwijs maakt in de digitale wereld. Want wat is veilig om te posten en wat is dus echt helemaal niet verstandig?
Misschien kun je voor jezelf vandaag eens nagaan wat voor informatie buitenstaanders van jouw Facebook kunnen halen. Wat kunnen ze precies doen met de informatie die je hebt gedeeld? En let ook vooral eens op de mogelijke details op de achtergronden van je foto’s. En heb je je adres wel eens online gezet?
De wind draait vandaag wat meer naar het westen tot noordwesten. Het is zo goed als droog en af en toe komt de zon zelfs even tevoorschijn. Dat is vooral in de ochtend het geval, ’s middags neemt de bewolking weer toe. Hier op het eiland wordt het zo’n 8 graden.
Bron:
Het RIVM heeft de corona-cijfers geüpdatet. Dit zijn de cijfers van de week van 18 tot 25 januari.
Volgens het coronadashboard zijn er op Goeree-Overflakkee in de afgelopen 24 uur 161 (-14) mensen positief getest op het virus. In heel Nederland waren dat er 64.602 (+5936). Er liggen op dit moment 1131 (-23) coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen.
Bron: RIVM
Er kan op dit moment even niets meer georganiseerd worden, helaas. Maar dat betekent niet dat we niet naar de toekomst kunnen kijken. Check daarom zeker onze agenda. Deze wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected] .
Check hier de volledige agenda!
En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is ook de dag van de gedichten, de kazoo en de bosbessenpannenkoek. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
De Ouddorpse Reddingsbrigade is een vrijwilligersorganisatie met een klein budget. Het geld dat er is moet dus verstandig worden gebruikt. Het team is dan ook extra blij met een donatie van de EHBO-vereniging Middelharnis-Sommelsdijk. Met hun donatie kon de reddingsbrigade EHBO-materialen aanschaffen. Zo hebben ze reanimatiepoppen gekocht en een nieuwe brancard.
En er is weer een mooie verschuiving te zien in de tien beste boeken van deze week. De Bestseller 60
van week 4 heeft zelfs een fonkelnieuwe nummer één! Dat heeft het CPNB bekend gemaakt middels hun nieuwe lijst. Het boek over het verraad van Anne Frank is binnengekomen op nummer 4.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook !
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!