
Na het relaxen van gisteren is het tijd voor weer wat actie. Een echte dag voor de snelheidsduivels onder ons. Het is de dag van de achtbaan!
Door Sam Fish
Niet iedereen zal heel blij worden van deze dag, maar dat geldt wel voor elk thema. Anderen gaan deze dag juist helemaal los. Die hebben al weken van tevoren gereserveerd om naar een pretpark te gaan om de wildste ritjes te maken. De adrenaline die daarbij vrij komt is een verlichting voor hen na de dag van gisteren.
De dag van de achtbaan wordt niet zomaar op 16 augustus gehouden. Op deze dag in 1898 werd namelijk voor het eerst patent uitgegeven voor een achtbaan. En als je deze dag echt groots wilt vieren, dan moet je eigenlijk naar Amerika. Daar geven pretparken op deze dag namelijk flinke kortingen.
We beginnen vanmorgen met flinke buien. Rond het middaguur zou het moeten stoppen met regenen, maar het blijft dan nog wel even bewolkt. Pas in de tweede helft van vanmiddag komt er volgens de voorspelling wat ruimte voor de zon. De temperatuur loopt dan op tot de 21 graden. Pas vanavond laat is er dan weer kans op wat regen, maar dat zal niet veel zijn. Er waait vandaag een windkracht 2 à 3 vanuit het noordwesten tot het noordoosten.
Bron: Weerplaza.nl
Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected].
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van de rum en de grapjes. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Goeree-Overflakkee krijgt er nog een glasvezel verbinding bij. Glaspoort gaat deze maand nog beginnen met de aanleg van nieuwe glasvezelkabels. Maar die hebben we toch al? Klopt, maar het glasvezel dat Delta heeft aangelegd is alleen voor hun eigen netwerk. Deze nieuwe glasvezelkabels zijn voor diverse aanbieders.
En nog één nachtje slapen en dan begint de wespentelling! Tot en met zondag 25 augustus kun je een steentje bijdragen bij het in kaart brengen van de wespenpopulatie in Nederland. Een half uurtje, meer is niet nodig, en de organisatie weet welke wespen waar zitten en in welke hoeveelheden.
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook!
En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!