
Je hebt ze vast wel eens gevonden op het strand; kwallen. Slijmerige dieren die zo van een andere planneet zouden kunnen komen.
Door Sam Fish
De dieren worden vaak gezien als eng en vies, maar vandaag even niet. Op 3 november is het namelijk Wereld Kwallendag. Op deze dag worden alle kwallen even in het zonnetje gezet. De oorkwal, de parelkwal, het Portugees Oorlogsschip, de zoetwaterkwal en nog vele anderen. Maar eigenlijk zijn het natuurlijk gewoon plasticzakjes die heftig kunnen steken.
Wist je trouwens dat het woord ‘kwal’ in 1619 al in Nederlandstalige documenten werd genoemd? Toen werd het nog geschreven als ‘qualle’. Het had de betekenis ‘nat, slijmerig of bol wezen’. Een mooie en vooral accurate omschrijving.
Volgens de voorspelling staat ons een grijze dag te wachten. Er zou geen ruimte zijn voor de zon, maar het zou als het goed is ook droog moeten blijven. De temperatuur komt niet hoger uit dan rond de 13 graden en er waait een windkracht 5 vanuit het zuidwesten.
Bron: Weerplaza.nl
Er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected]. Zorg dat je dat minimaal een week voor de activiteit doet, dan kan het mee in het wekelijkse overzicht.
Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!
Het is vandaag ook de dag van de BHV, de sandwich en de huisvrouw. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…
Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook, Bluesky en Instagram en check ons WhatsApp-kanaal! Wist je trouwens dat we nu ook een app hebben?