Goedemorgen, het is vandaag donderdag 7 november

06 nov 2024, 23:04 Entertainment
herrie misofonie geluid
diana.grytsku via Freepik. com

Het kraken van je knokkels, een zak chips open maken, soep slurpen, smakken tijdens het eten. Het zijn voor veel mensen als nagels over een krijtbord.

Door Sam Fish

Voor veel mensen zijn deze geluiden gewoon vervelend. Maar er zijn mensen die er zó slecht tegen kunnen dat het hun leven beïnvloedt. De aandoening heet misofonie en kan leiden tot een sociaal isolement. Soms leidt het zelfs tot ontslag of een scheiding. Voor deze mensen is het veel meer dan een irritatie. Het is een serieuze aandoening en daar staan we vandaag, op 7 november, bij stil. Het is namelijk de dag van de misofonie.

De dag is opgericht door de Vereniging Misofonie Nederland en hun oprichtingsdatum was 7 november. Vandaar dat we er vandaag bij stilstaan. Misofonie betekent in het Grieks letterlijk haat (misos) voor geluid (phónè). En die haat kan soms verder gaan dan irritatie. Het kan zelfs leiden tot agressie. De mensen die hier last van hebben kunnen enorm boos worden en dus minder goed functioneren.

Vandaag dus stilletjes eten, niet kraken en geen rare geluiden maken. Dan houden we iedereen blij. Wil je meer weten over misofonie? Kijk dan op de website van de vereniging.

Weerbericht

De dag begint grijs, maar hoe verder we komen, hoe meer ruimte er is voor de zon. Verwacht echter niet te veel, de bewolking heeft de bovenhand. Daarbij wordt het ook slechts 9 graden op het eiland. Er waait een windkracht 3 vanuit het oosten. Vanavond neemt die toe tot een windkracht 4. Het blijft de hele dag droog.

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected].

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de medische fysica, retinol en chocola met amandel. En het is ‘mannen maken het eten klaar’-dag. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1908 slaagde Ernest Rutherford erin voor het eerst een atoom te isoleren.
  • 1944 werd Franklin D. Roosevelt voor een vierde termijn verkozen tot president van de Verenigde Staten. Dit is een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
  • 1975 was er een explosie bij DSM in Geleen. Hierbij kwamen 14 medewerkers om het leven en nog eens 109 mensen raakten zwaargewond. De brandweer had tot 14 november nodig om de branden op het terrein te blussen.
  • 1990 verwoeste een brand in de Universal Studios ongeveer een derde van het filmterrein.
  • 1996 lanceerde NASA de Mars Global Surveyor. Het ruimtevaartuig zou niet landen, maar bleef in een baan om Mars en deed vanaf daar onderzoek naar de planeet.
  • 2017 voerde Twitter de verdubbeling in. In plaats van 140 tekens, kregen gebruikers vanaf dit moment 280 tekens om een Tweet te maken.
  • 2021 vonden in diverse Poolse steden demonstraties plaats waarbij tienduizenden mensen protesteerden tegen de nieuwe anti-abortuswet. De aanleiding was het overlijden van een 30-jarige zwangere vrouw bij wie artsen vanwege de wet geen abortus wilden doen.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief en/of volg ons op Facebook!

Jarig

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Nicci Berrevoets - Voetbalster - 19 
  • Delano Burgzorg - VOetballer - 26
  • Bradley de Nooijer - Voetballer - 27
  • Lorde - Nieuw-Zeelands zangeres - 28
  • Stefan Plat - Voetballer - 32
  • Job Kienhuis - Zwemmer - 35
  • Marieke van der Wal - Handbalster - 45
  • Jan Vennegoor of Hesselink - Voetballer - 46
  • Monique van der Lee - Judoka - 51
  • Tom Waes - Belgisch presentator - 56
  • David Guetta - Frans DJ - 57
  • Maurice Luttikhuis - Dirigent - 61
  • Wim Noordhoek - Presentator en schrijver - 81 
  • Issy ten Donkelaar - Voetballer - 83 
  • Klaas Nunninga - Voetballer - 84 
  • Daan Manneke - Componist - 85