Goedemorgen, het is vandaag dinsdag 20 mei

19 mei , 23:29 Entertainment
millimeters 953423 1920
Afbeelding van newsong via Pixabay

Deze dag is een belangrijke dag geweest in de geschiedenis, zeker als het om rekenen gaat. Dat werd op deze dag in 1875 namelijk een stuk makkelijker gemaakt voor iedereen.

Door Sam Fish

Op 20 mei 1875 werd namelijk de Meterconventie ondertekend. Dat is een internationaal verdrag dat ervoor zorgde dat er vastgestelde maten en gewichten kwamen. Zo hoef je dus niet meer te rekenen met de maat van je duim of een voet. Dingen hebben nu een vaste afmeting en ook nog eens eentje die makkelijk op te tellen is. Dat is in Amerika wel anders.

En vanwege die ondertekening op deze dag zoveel jaren geleden, is het vandaag ook de dat van de metrologie. Niet te verwarren met meteorologie, natuurlijk. Deze dag is bedoeld om stil te staan bij het belang van het metrisch stelsel. Maar liefst 17 landen ondertekenden de conventie. Het was de grondlegging van het metrisch stelsel als basis van wetenschappelijke metingen.

Weerbericht

Volgens de voorspelling wordt het opnieuw een mooie dag. Veel zon, strak blauw en een temperatuur van rond de 20 graden. Wel waait er een windkracht 3 tot 4 vanuit het noordoosten tot noordwesten. Het zou de hele dag droog moeten blijven.

Bron: Weerplaza.nl

Agenda

Het voelt misschien niet altijd zo, maar er is elke week wel iets te doen op het eiland. En de activiteiten die wij binnenkrijgen, voegen we meteen toe aan de agenda. Check die daarom zeker regelmatig. Hij wordt bijgevuld zodra er een evenement wordt ingestuurd. En dat kun jij ook doen! Ben je iets aan het organiseren en wil je het in onze agenda hebben? Stuur dan alle informatie in een e-mail naar [email protected].

Check hier de volledige agenda! En let goed op, er staan ook activiteiten in waarbij je je vooraf moet aanmelden!

Vandaag de dag

Het is vandaag ook de dag van de bijen, de groene kinderopvang, Annie M.G. Schmidt, quiche Lorraine, streamen en het plukken van aardbeien. En we kijken even terug naar de geschiedenis. Want op deze dag in…

  • 1498 bereikte de Portugese ontdekkingsreiziger Vasco da Gama Calicut in India.
  • 1570 werd in Antwerpen de eerste moderne atlas uitgegeven door Gilles Coppens de Diest.
  • 1750 werd een groot deel van Enschede verwoest door een brand.
  • 1873 kregen Levi Strauss en Jacob Davis patent op de spijkerbroek.
  • 1875 was de ondertekening van de Meterconventie.
  • 1927 begon Charles Lindbergh aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan in zijn toestel Spirit of St. Louis.
  • 1932 begon Amelia Earhart aan de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan door een vrouwelijke piloot.
  • 1940 demonstreerde Igor Sikorsky zijn eerste helikopter.
  • 1940 werd in Auschwitz een concentratiekamp ingericht.
  • 1945 arriveerden Canadese troepen op Texel. Dit was het einde van de Opstand van de Georgiërs.
  • 2006 won de Finse rockband Lordi de 51ste editie van het Eurovisiesongfestival.
  • 2012 tekende Mongolië protest aan tegen de veiling van het skelet van een dinosaurus. Deze was mogelijk aangetroffen op Mongools grondgebied. Het ging om een vrijwel intacte Tyrannosaurus bataar, een kleinere achterneef van de Tyrannosaurus Rex.

Het laatste nieuws

Wil je niets missen? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief, volg ons op Facebook en check ons WhatsApp-kanaal!

Jarig

En er zijn vandaag natuurlijk ook mensen jarig. Deze mensen mogen vandaag genieten van een lekker stukje taart. Gefeliciteerd!

  • Iris Remmers - Voetbalster - 20
  • Niek Kimmann - BMX'er - 29
  • Abbey Hoes - Actrice - 31
  • Maud van der Meer - Zwemster - 33
  • Josh O'Connor - Engels acteur - 35
  • Nicky van Leuveren - Atlete - 35
  • Iris Hond - Pianiste - 38
  • Dennis Ruijgrok - Schaker - 40
  • Femke van der Meij - Atlete - 40 
  • Joep Roelofsen - RAdio-dj - 40 
  • Ellen Deckwitz - Dichteres - 43
  • Gerwin van der Plaats - Organist en dirigent - 48
  • Matt Czuchry - Amerikaans acteur - 48
  • Urta Rozenstruik - Atlete en bobsleester - 50
  • Auke Hulst - Schrijver - 50
  • Busta Rhymes - Amerikaans rapper - 53
  • Maarten Arens - Judoka - 53
  • Ebru Umar - Columniste - 55
  • Dick van Dijk - Darter - 55
  • Tommy Wieringa - Schrijver - 58
  • Anton Corbijn - Fotograaf - 70 
  • Joop van Werkhoven - Zeiler - 75 
  • Harry Vermeegen - Presentator - 75 
  • Trudy Ruth - Atlete - 75 
  • Chiel van Praag - Presentator - 76
  • Cher - Amerikaans zangeres en actrice - 79 
  • Boudewijn de Groot - Zanger - 81