Elke week publiceert de stichting CPNB een lijst van de 60 populairste boeken van dat moment. Dit is de top 10 van week 1 in 2024.
Een nieuw jaar en meteen een nieuwe nummer 1. Geen nieuwe binnenkomer op de eerste plaats, maar een boek dat lang op de tweede plek stond. ‘De Camino’ van Anya Niewierra heeft het boek van Royce en Peter R. de Vries van de troon gestoten en de eerste plek ingenomen. Daarmee hebben de twee boeken van plek gewisseld. De nummer 3 ‘Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel?’ van Francine Oomen is op dezelfde plek blijven staan.
Ook is deze week het boek van illusionist Victor Mids naar plaats 9 gezakt. Vorige week stond die nog op plaats 4 in de Bestseller 60. En de hekkensluiter is het boek ‘Dingen die je hoop geven’ van Haemin Sumin. Dat boek stond vorige week nog op de zestiende plek en dus buiten de top 10.
De top 10 van de volledige lijst zie je hieronder.
De lijst bestaat zoals gezegd uit 60 boeken. Die gaan we niet allemaal publiceren, we houden het bij de top 10. Wil je de volledige lijst van de top 60 bekijken? Dat doe je hier
! Daar vind je overigens ook een beschrijving van alle 60 boeken.
Stichting CPNB staat voor de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek. Hun doel is om het leven van mensen verrijken door hen meer boeken te laten lezen. Met inspirerende initiatieven laat de CPNB zien dat het lezen van boeken ontspanning, ontsnapping, verdieping en verrijking biedt. Zo stimuleren ze zoveel mogelijk mensen tot een gang naar boekhandel en bibliotheek. Bekende initiatieven van Stichting CPNB zijn De Nationale Voorleesdagen, Boekenweek, Zomerlezen, Boekenweek voor Jongeren, Kinderboekenweek en Nederland Leest.