Elke week publiceert de stichting CPNB een lijst van de 60 populairste boeken van dat moment. Dit is de top 10 van week 23 in 2025.
We hebben een nieuwe nummer 1 deze week. ‘Vrees niet’ is het nieuwste boek van Stephen King en voert meteen de Bestseller 60 aan. Maar dat is niet de enige nieuwe binnenkomer. Op plaats 4 hebben we het boek ‘Broeder Joep’ van Joep van Poorten. En als hekkensluiter hebben we ‘Koekoeksjong’ van Søren Sveistrup.
Daarnaast hebben we ook nog één stijger. ‘Co-intelligentie’ van Ethan Mollick en Alexander Klöpping is weer terug in de lijst. Vorige week viel dit boek net buiten de top 10, maar deze week staat het boek op plaats 6.
De lijst bestaat zoals gezegd uit 60 boeken. Die gaan we niet allemaal publiceren, we houden het bij de top 10. Wil je de volledige lijst van de top 60 bekijken? Dat doe je hier! Daar vind je overigens ook een beschrijving van alle 60 boeken. Het getal tussen haakjes in de lijst hieronder is overigens de notering van vorige week. Staat er een ‘-‘? Dan is dit een nieuwe binnenkomer.
Stichting CPNB staat voor de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek. Hun doel is om het leven van mensen verrijken door hen meer boeken te laten lezen. Met inspirerende initiatieven laat de CPNB zien dat het lezen van boeken ontspanning, ontsnapping, verdieping en verrijking biedt. Zo stimuleren ze zoveel mogelijk mensen tot een gang naar boekhandel en bibliotheek.
Bekende initiatieven van Stichting CPNB zijn De Nationale Voorleesdagen, Boekenweek, Zomerlezen, Boekenweek voor Jongeren, Kinderboekenweek en Nederland Leest.